Jak zachęcić dzieci do zadumy?

poniedziałek 20 października 2014
  • Dzieci podczas spotkania w Warowni Pszczyńskich Rycerzy ułożą napisy ze świeczek i stworzą drzewo genalogiczne (fot. materiały Warowni Pszczyńskich Rycerzy)
    Dzieci podczas spotkania w Warowni Pszczyńskich Rycerzy ułożą napisy ze świeczek i stworzą drzewo genalogiczne (fot. materiały Warowni Pszczyńskich Rycerzy)
Kiedy: 
  • sobota 1 listopada 2014 - niedziela 2 listopada 2014
Gdzie: Pszczyna
Wszystkich Świętych i Zaduszki to dni, kiedy odwiedzamy groby zmarłych krewnych. Także po powrocie z cmentarza warto zachęcić dzieci do zadumy. Nie musi się to wcale wiązać ze smutkiem.

1 i 2 listopada nie trzeba koniecznie prosto z cmentarza wracać na obiad do domu. Choć raczej nie przywykliśmy do odwiedzania w te dni restauracji, w Warowni Pszczyńskich Rycerzy Wszystkich Świętych i Zaduszki będą czasem wyciszenia. Dzieci będą mogły tu wraz z rodzicami powspominać bliskich, którzy odeszli i wspólnie spędzone z nimi chwile, które były przecież wesołe.
W nostalgiczny nastrój wprowadzi maluchy układanie napisu ze świeczek i tworzenie drzew genealogicznych swoich rodzin. Dzieci będą też mogły wyciszyć się, budując zamki z klocków i zobaczyć starcie rycerza z demonem o oswobodzenie zniewolonej duszy.
Wstęp na imprezę dla dzieci do 15. roku życia jest bezpłatny, starsi zapłacą dukata  (równowartość 10 zł do wykorzystania w restauracji). Warownia będzie otwarta od godz. 11 do 22.

Kategoria: Wydarzenia