Bezpłatne porady dietetyków w ramach FIT SILESIA

czwartek 23 kwietnia 2015
  • W ramach FIT SILESIA będzie można uzyskać indywidualne porady dietetyków (fot. mat. organizatora)
    W ramach FIT SILESIA będzie można uzyskać indywidualne porady dietetyków (fot. mat. organizatora)
  • W ramach FIT SILESIA będzie można uzyskać indywidualne porady dietetyków (fot. mat. organizatora)
    W ramach FIT SILESIA będzie można uzyskać indywidualne porady dietetyków (fot. mat. organizatora)
Patronat silesiadzieci.pl
Kiedy: 
  • sobota 25 kwietnia 2015 - niedziela 26 kwietnia 2015
Gdzie: Katowice
Jak zbilansować dziecku dietę i jak ułożyć swoje menu, jeśli np. chorujemy na cukrzycę lub chcemy po prostu zrzucić kilka kilogramów bez efektu jojo? Na te pytania będzie można uzyskać odpowiedzi już w ten weekend.

W najbliższy weekend 25 i 26 kwietnia odbędzie się pierwsza odsłona akcji FIT Silesia organizowanej przez Silesia City Center. To początek cyklu prozdrowotnego, który zapoczątkują bezpłatne spotkania z ekspertami. Pierwsza edycja będzie poświęcona zdrowemu odżywianiu.

Od godz. 10 do 18 dyżurować będą specjaliści z czterech ośrodków medycznych na Śląsku.  - Chcemy doradzić mieszkańcom Śląska, jak zacząć swoją przygodę ze zdrowym odżywianiem i zbilansowaną dietą, pokazując jak w bezpieczny sposób dla swojego organizmu można m.in. zrzucić zbędne kilogramy, uchronić się przed alergiami i groźnymi chorobami, na które wpływ ma to, co jemy. Po pomoc do specjalistów będzie mógł zwrócić się każdy, bez względu na to, czy ma parę nadprogramowych kilogramów, czy walczy z poważną chorobą - mówi Piotr Gajda, dyrektor Silesia City Center.

W ramach Fit Silesii będzie można m.in. nieodpłatnie uzyskać indywidualną poradę dietetyczną, skonsultować się ze specjalistą zajmującym się nietolerancją pokarmową oraz wykonać bezpłatną analizę antropometryczną ciała. Ta ostatnia pozwala m.in. ocenić ilość tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej i masy kości w organizmie, co więcej ocenia także wiek metaboliczny i analizuje zawartość wody w organizmie. Jest także jednym z podstawowych badań przy tworzeniu diety. Pomiary oraz analizy wyników będą wykonywać specjaliści z katowickiego Centrum Dietetycznego Naturhouse.

Z kolei eksperci z Dietocentrum z Katowic doradzą, w jaki sposób zbilansować dietę dziecka mającego nadwagę lub niedowagę. Doradzą także w zakresie diet kobietom w ciąży i w okresie karmienia piersią, a także osobom aktywnie uprawiającym sporty. Pomoc w zaplanowaniu diety znajdą także chorzy m.in. na otyłość, osteoporozę, cukrzycę, nadciśnienie i choroby układ krążenia, czyli tzw. choroby dietozależne.  Osobom, u których dieta ma ogromy wpływ na rozwój choroby radzić będą także specjaliści z gliwickiego BM Quality Med. Po bezpłatną poradę do dietetyków ośrodka zgłosić będzie mógł każdy, kto boryka się m.in. z nietolerancją pokarmową oraz innymi schorzeniami dietozależnymi, a także kobiety chcące po ciąży wrócić do formy.

Bezpłatna poradę dotyczącą modelowania sylwetki i odchudzania będzie można uzyskać także u specjalistów kliniki Body Care Clinic z Katowic. W Silesii dyżurować będzie m.in. dietetyk oraz kosmetolog ośrodka. Eksperci doradzą m.in. jak skutecznie połączyć nowoczesne zabiegi kosmetologiczne i medycyny estetycznej z dietą, żeby pozbyć się nadmiaru tłuszczu na brzuchu, cellulitu czy rozstępów.

W tym roku oprócz porad dietetyków i ćwiczeń składać będą się na nią także akcje poświecone m.in. profilaktyce chorób serca, schorzeniom neurologicznym, oraz schorzeniom układu ruchowego.  Szczegóły: www.silesiacitycenter.com.pl

Jesteśmy patronem medialnym tej akcji. Będziemy na miejscu i dostarczymy Wam pakiet wiosennego wydania magazynu informacyjnego dla rodziców "Silesia Dzieci".

Pozostali patroni medialni to: Polska Dziennik Zachodni, NaszeMiasto.pl, PoradnikZdrowie.pl, Magazyn BE.

Kategoria: Wydarzenia