Letnie warsztaty w ogrodzie. Dla rannych ptaszków i nocnych marków

niedziela 19 lipca 2015
  • "Spotkajmy się w ogrodzie" to tytuł cyklu letnich warsztatów dla rodziców (fot. mat. organizatora)
    "Spotkajmy się w ogrodzie" to tytuł cyklu letnich warsztatów dla rodziców (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • środa 29 lipca 2015 - środa 26 sierpnia 2015
Gdzie: Sosnowiec
Wakacje to dobry czas na relaks na świeżym powietrzu, ale także na inwestowanie w siebie. Obie sprawy można połączyć, biorąc udział w warsztatach w Letniej Strefie Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu. W ofercie jest wiele szkoleń, adresowanych do rodziców.

Uczelnia przez całe wakacje zaprasza na warsztaty na swoim zielonym podwórku przy ul. Kilińskiego 43. Cykl „Spotkajmy się w ogrodzie” obejmuje warsztaty z zakresu kompetencji rodzicielskich, efektywności osobistej, energii życiowej, planowania budżetu domowego, czy kreowania marki osobistej. Dla rannych ptaszków zaplanowano zajęcia w godz. od 8 do 11, zaś dla nocnych marków w godz. od 19 do  22. – W ramach warsztatów zapewniamy nie tylko certyfikat WSH, ale także poczęstunek, a nawet środek przeciw komarom – mówi Agata Piątkowska, koordynator Działu Szkoleń WSH.

Rodziców dzieci w wieku przedszkolnym najbardziej zainteresować powinny warsztaty „Ja tu jestem. Obserwuj, reaguj, rozmawiaj”, zaplanowane na 29 lipca. Zajęcia o charakterze interaktywnej prezentacji, połączonej z warsztatem technik komunikacyjnych, psychodramy, dyskusji oraz symulacji nauczą uczestników diagnozować problemy wychowawcze, aktywnie słuchać i obserwować dziecko oraz reagować na przejawy jego niewłaściwych zachowań. Rodzice uczniów szkół podstawowych i gimnazjów wybrać mogą zaplanowane na 12 sierpnia warsztaty „Stalking, child grooming i inne niewiadome. Nie tak odległa cyberprzemoc”, podczas których dowiedzą się, jak pomóc dziecku nękanemu w internecie, ale też co zrobić, gdy to ich dziecko jest sprawcą takiego nękania. Z kolei 26 sierpnia odbędzie się szkolenie dla rodziców dzieci i młodzieży w różnym wieku „Komunikacja z dzieckiem. O czym warto rozmawiać”. Po warsztacie uczestnicy będą potrafili m.in. jasno wyrażać komunikaty,

mówić tak, by dziecko rozumiało oraz aktywnie słuchać i wyrażać emocje. Uczelnia zapewnia w czasie warsztatów opiekę dla dzieci uczestników.

Szczegóły, terminy oraz tematy pozostałych spotkań można znaleźć na stronie www.humanitas.edu.pl w zakładce „Szkolenia”. Warsztaty kosztują 190 zł. Dla studentów i absolwentów WSH oraz rodziców i opiekunów słuchaczy Sosnowieckiego Uniwersytetu Dziecięcego przewidziano zniżki.

Kategoria: Wydarzenia