W RYTMIE MALUCHA

środa 2 grudnia 2015
  • W rytmie malucha to zajęcia rytmiczno-melodyczne dla najmłodszych (fot. mat. organizatora)
    W rytmie malucha to zajęcia rytmiczno-melodyczne dla najmłodszych (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 6 lutego 2016
Gdzie: Sosnowiec
Piaskownica Kulturalna oferuje szeroką tematykę spotkań i warsztatów dla dzieci. Tym razem zaprasza maluszki z rodzicami na zajęcia rytmiczno-melodyczne.

W rytmie Malucha to warsztaty wprowadzające dzieci w świat muzyki, uwrażliwiając je poprzez zabawę na poszczególne elementy składające się na utwór muzyczny takie jak rytm, metrum, tempo, melodia, harmonia, dynamika i inne. Oprócz wzbudzania w dziecku zamiłowania do tańca i śpiewu, zajęcia z rytmiki doskonalą słuch muzyczny, pamięć, poprawiają wymowę oraz wzbogacają emocjonalne przeżycia dzieci.         
Podczas zajęć dzieci poznają różnego rodzaju instrumenty muzyczne tj. pianino, gitara, akordeon, instrumenty perkusyjne oraz próbują na nich grać. Jest to również świetny wstęp do nauki gry na instrumentach.  

Zajęcia odbędą się w Piaskownicy Kulturalnej 6 lutego.  O godz. 10 dla dzieci w wieku 1,5-2,5 roku, a o godz. 11 dla dzieci dzieci do 4. roku życia.
Koszt zajęć wynosi 25 zł – w warsztatach uczestniczy dziecko z opiekunem, a w cenę wliczono wszelkie niezbędne do zajęć materiały. 

Kategoria: Wydarzenia