Kolejny weekend z ulicznikami

środa 20 lipca 2016
  • Kolejny weekend Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicy to teatralna uczta - również dla dzieci (fot. mat. organizatora)
    Kolejny weekend Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicy to teatralna uczta - również dla dzieci (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 23 lipca 2016 - niedziela 24 lipca 2016
Gdzie: Gliwice
10. Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy ULICZNICY w Gliwicach zaprasza na czwarty weekend pełen sztuki, w którym odnajdą coś dla siebie i dzieci, i dorośli.
Najmłodsi w sobotę 23 lipca wezmą udział w spotkaniu teatralnym „Za siedmioma rzekami. Berybojka wodna”, które wystartuje o godz. 16. Lufcik na Korbkę wystąpi w parkowej Alejce Forum przedstawiając miłosną historię Rudolfa i Hoski, która narodziła się nieopodal śluzy wodnej wbrew przeciwnościom. 
 
Z kolei w niedzielę, również o 16 w Alejce Forum, pojawią się ukraińscy aktorzy ze spektaklem „O Bałwankach, które szukały Słońca”. Widzowie towarzyszyć będą w podróży pełnej przygód dwóm Bałwankom, które chcą prosić słońce by ich nie roztopiło. Po spektaklu odbędą się warsztaty robienia bałwanków bez śniegu.
 
Oprócz tego, w sobotę i niedzielę od godz. 11 w parkowej Alejce Forum dodatkowe atrakcje: Przystanek Śniadanie i Słodkie Życie, animacje, warsztaty taneczne, żonglerka z Hapijama Fun Art oraz „Mercurius czyta baje - opowiadanie na polanie”. Bajki czytają aktorzy kolektywu Lufcik na Korbkę. 
 
Pełny program pod adresem www.ulicznicy.pl.
 
Kategoria: Wydarzenia