Noc teatrów również dla dzieci

środa 21 września 2016
  • 7. Metropolitalna Noc Teatrów odbędzie się w nocy 24/25 września w różnych teatrach regionu (fot. mat. organizatora)
    7. Metropolitalna Noc Teatrów odbędzie się w nocy 24/25 września w różnych teatrach regionu (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 24 września 2016
7. Metropolitalna Noc Teatrów to różnorodne spektakle, kameralne koncerty i atrakcje dostępne tej jednej nocy w teatrach Metropolii Silesia. Jakie atrakcje przygotowano dla najmłodszych fanów kultury?

W bytomskim teatrze Rozbark o godz. 16 rozpoczną się warsztaty wokalno-aktorskie dla dzieci, a w Operze Śląskiej odbędą się warsztaty Studia Baletowego oraz pokaz instrumentów i charakteryzacji teatralnej z możliwością przymierzenia teatralnych kostiumów.

W katowickim Ateneum będziecie mogli obejrzeć „Animacje” oraz „Miłość do trzech pomarańczy”. Dodatkowo będzie można wziąć udział w warsztatach z ruchu scenicznego oraz zwiedzić pracownie i zajrzeć za teatralne kulisy. Z kolei w Teatrze Śląskim zaplanowano rodzinne warsztaty plastyczne, na których stworzycie cuda z materiałowych ścinków. W Teatrze Żelaznym wystawiona zostanie „Pchła Szachrajka”.

Teatr Mały w Tychach zaproponuje najmłodszym  bezpłatne spektakle już przed południem. O wcześniejszej porze przedstawienie obejrzycie też w Teatrze Nowym w Zabrzu.

Otwarta szafa z kostiumami czekać będzie na gości w Teatrze Rozrywki w Chorzowie i Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. W Miejskim Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej odbędą się dwa spektakle dla dzieci oraz warsztaty teatralne dla maluchów.

W chorzowskim Teatrze Czarnego Tła odbędą się spektakle oraz warsztaty rodzinne „Magiczna Bajka”. Będzie też możliwość poznania pracy aktorów z tego teatru od podszewki.

W Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie poza spektaklem zaplanowano całonocne zabawy teatralne z możliwością nocowania.

Między teatrami kursować będą bezpłatne autobusy. Rozkład jazdy, szczegółowy program i ceny biletów na stronie 7. Metropolitalnej Nocy Teatrów

Kategoria: Wydarzenia