Dzień zwierząt w ZOO

środa 28 września 2016
  • Dzień Zwierząt będzie świętowany w Śląskim Ogrodzie Botanicznym 2 października (fot. foter.com)
    Dzień Zwierząt będzie świętowany w Śląskim Ogrodzie Botanicznym 2 października (fot. foter.com)
Kiedy: 
  • niedziela 2 października 2016
Gdzie: Chorzów
„Przebierz się za swojego ulubionego zwierzaka” - takim hasłem Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie zachęca do świętowania Dnia Zwierząt. W zeszłym roku impreza przyciągnęła prawie 5,5 tys. gości. Jej organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku frekwencja będzie równie wysoka.

Z okazji Dnia Zwierząt 2 października w śląskim ZOO czekać będzie mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Wśród nich znajdą się opowieści opiekunów zwierząt o ich życiu i obyczajach. O godz. 11 opiekun żyrafy opowie o narodzinach w ZOO. Godzinę później będzie można dowiedzieć się, dlaczego lwa nazywamy królem zwierząt. Z kolei o godz. 13 goście ogrodu lepiej poznają świnie rzeczne i ich proces adaptacji. O godz. 13.30 wszystkie osoby, przebrane za zwierzę, zostaną oprowadzone po ogrodzie przez przewodnika. Dziesięciu wylosowanych szczęśliwców otrzyma nagrody. O godz. 15 zaplanowano ostatnią z prelekcji: o sowie i kondorze.

W Dniu Zwierząt bilet do ZOO kosztować będzie tyle, co zwykle: normalny 15 zł, a ulgowy 8 zł. Dzieci poniżej trzeciego roku życia i seniorzy po 70 roku życia, jak zawsze, wejdą do ogrodu za darmo.

Kategoria: Wydarzenia