Zakopower na Jarmarku Bożonarodzeniowym

środa 14 grudnia 2016
  • 15-18 grudnia odbędzie się 8. tyski Jarmark Bożonarodzeniowy (fot. Michał Janusiński)
    15-18 grudnia odbędzie się 8. tyski Jarmark Bożonarodzeniowy (fot. Michał Janusiński)
  • 15-18 grudnia odbędzie się 8. tyski Jarmark Bożonarodzeniowy (fot. Michał Janusiński)
    15-18 grudnia odbędzie się 8. tyski Jarmark Bożonarodzeniowy (fot. Michał Janusiński)
Kiedy: 
  • czwartek 15 grudnia 2016 - niedziela 18 grudnia 2016
Gdzie: Tychy
Występy takich gwiazd jak Trubadurzy czy Zakopower, wielkie świąteczne gotowanie z Pascalem Brodnickim, pokazy sztucznych ogni – to tylko niektóre atrakcje rozpoczynającego się w czwartek (15 grudnia) 8. tyskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Jarmark potrwa 4 dni, do 18 grudnia.  Rozpoczną go w czwartek o godz. 16 „Wielkie przygotowania do Świąt” w Fabryce Kultury, godzinę później  zaplanowano gotowanie  z restauracją „U Przewoźnika”. Na zakończenie pierwszego dnia jarmarku o 19 wystąpi tyska grupa God’s Property.  Drugiego dnia o 15 Prym Art. zaprasza zwłaszcza najmłodszych mieszkańców miasta na „Pingwiny z mroźnej krainy”, o 16.20 koncert Stowarzyszenia Ognisk Artystycznych, a godzinę później koncert grupy Wiano. O 19 wystąpi Maleo Reggae Rockers, na zakończenie o 20.20 Fireshow w wykonaniu Teatru Ognia NAM-TARA.

Trzeciego dnia jarmarku po „Śląskich Jasełkach” w wykonaniu teatru Trip o 15, rozpocznie się Wielkie Świąteczne gotowanie, zakończone przewidziano na godz. 19.10 świątecznym koncertem Sióstr Wajs. Godzinę później na jarmarkowej scenie wystąpi  zespół Trubadurzy.

W niedzielę, od 14.30 na placu będą rozbrzmiewały kolędy -  to przedsmak Tyskich Wieczorów Kolędowych. O 15.30 Pascal Brodnicki zaprosi zebranych na pokaz kulinarny. O godz. 18.30 zostaną ogłoszone wyniki zwycięskich projektów w ramach  Tyskiego Banku Kultury, a o 19 na scenie pojawią się gwiazdy wieczoru - muzycy Zakopower. Tegoroczny jarmark zakończy Lasershow (ok. godz. 20.20).

Jarmark to także doskonała okazja do zrobienia świątecznych zakupów - ozdoby świąteczne i choinkowe, bombki będzie można znaleźć w jarmarkowych domkach. Sprzedawane będą także wina, korzenne i miodowe piwa, miody pitne, aromatyczne wyroby wędliniarskie, pachnące pierniki, sycące sery, konfitury i czekolady, a także chleby i ciasta.

Wstęp jest bezpłatny.

Kategoria: Wydarzenia