Sportowy weekend na Śląskim

środa 15 marca 2017
  • AZS Rebels (fot. mat. Stadionu Śląskiego)
    AZS Rebels (fot. mat. Stadionu Śląskiego)
Kiedy: 
  • sobota 18 marca 2017 - niedziela 19 marca 2017
Gdzie: Chorzów
W sobotę, na boisku treningowym ze sztuczną nawierzchnią, rozegrany zostanie towarzyski turniej dla 10 drużyn z roczników 2005/2006 i młodszych, a w niedzielę odbędą się derby Śląska.

Już w sobotę 18 marca rywalizować będą młodzicy w turnieju piłkarskim. Będzie to system najpierw w dwóch grupach "każdy z każdym", a następnie o poszczególne miejsca. Otwarcie obiektów nastąpi o godz. 8.30, o 9.45 rozpocznie się odprawa i losowanie, zaś rozgrywki drużyn zaplanowano na godz. 10. Wstęp na mecze wolny.

W niedzielę odbędą się derby Śląska na inaugurację sezonu Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Rywalem zespołu Silesia Rebels będzie drużyna Gliwice Lions! Mecz w ramach rozgrywek PLFA I, czyli drugiego szczebla rozgrywek centralnych, rozpocznie się w niedzielę o godz. 11.30. W zeszłym sezonie dwukrotnie w takich konfrontacjach wygrywali zawodnicy z Gliwic, w tym 21:14 w meczu rozegranym w Chorzowie.

Bilety na niedzielny mecz są w cenie 10 zł. Dzieci i młodzież do lat 16 mają wstęp gratis.

W turnieju zagrają:

Górnik Jaworzno

APN Knurów

Koksownik Zdzieszowice

Fortuna Głogówek

RTS Odra Kędzierzyn-Koźle

Piłkarz Sosnowiec

LKS Zapora Porąbka

TS Chemik Kędzierzyn-Koźle

LKS Zameczek Czernica

APN Olimpia Piekary Śląskie

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Body Worlds to wystawy, które budzą kontrowersje na całym świecie (fot. Ewelina Zielińska)

Słyszeliście już o budzącej kontrowersje na całym świecie wystawie Body Worlds Vital? Co zrobić, gdy dziecko widząc plakat prosi by na nią pójść? Czy oglądanie spreparowanych ludzkich zwłok to rozrywka dla każdego i czy naprawdę można się tam czegoś nauczyć? Postanowiliśmy to sprawdzić osobiście!

Body Worlds - kontrowersyjna wystawa oczami dziecka