Kijki w dłoń i w drogę na Marsz Malucha

niedziela 19 marca 2017
  • Na Ogólnopolski Marsz Nordic Walking możecie się wybrać całą rodziną 29 kwietnia (fot. foter.com)
    Na Ogólnopolski Marsz Nordic Walking możecie się wybrać całą rodziną 29 kwietnia (fot. foter.com)
Kiedy: 
  • sobota 29 kwietnia 2017
Gdzie: Chorzów
W ramach Ogólnopolskiego Marszu Nordic Walking, organizowanego już tradycyjnie na Stadionie Śląskim po raz pierwszy w historii odbędzie się Marsz Malucha. Mogą w nim wziąć udział nawet roczniaki!

 

Ogólnopolski Marsz Nordic Walking to impreza o charakterze bardziej rekreacyjnym niż sportowym, co podkreśla hasło przewodnie wydarzenia: „Chodzić każdy może”. W tym roku organizatorzy chcą dać dowód, że motto marszu to nie przesada, a maszerować z kijkami może naprawdę każdy, kto tylko nauczył się chodzić. - Zależy nam, aby na naszym marszu pojawiały się całe rodziny, bo chcemy, żeby było to wielkie rodzinne święto nordic walking. Dlatego po raz pierwszy postanowiliśmy zachęcić do startu dzieci. Nie jest konieczne, aby posiadały kijki, ważne jest, aby przemaszerowały dystans 400 metrów po bieżni lekkoatletycznej treningowego boiska Stadionu Śląskiego. Dzieci nie będą płacić opłaty startowej, nie będziemy im mierzyć czasu, a na mecie każde dziecko dostanie pamiątkowy medal - mówi Jolanta Fujawa, organizatorka wydarzenia.

W Marszu Malucha mogą wziąć udział dzieci od pierwszego do dziewiątego roku życia, z opiekunem przy boku, trzymane za rękę lub nawet niesione na rękach.

 

Organizatorzy liczą, że impreza przyciągnie nie tylko osoby, które na co dzień aktywnie uprawiają nordic walking, ale też te, które dotąd nie uprawiały spacerów z kijkami. Na każdym dystansie, w kategorii kobiet i mężczyzn, trzech najlepszych uczestników otrzyma puchary. Nagrody przewidziano również dla najliczniejszej grupy zorganizowanej, najmłodszego oraz najstarszego uczestnika marszu.

 

Ogólnopolski Marsz Nordic Walking zaplanowano 29 kwietnia w godz. od 9 do 14. Marsz Malucha wystartuje o godz. 11. Chętni mogą przygotować się do imprezy podczas bezpłatnych zajęć nordic walking, które prowadzone są na Stadionie Śląskim w poniedziałki i środy o 17.30, a w czwartki o 10.30, pod okiem Aleksandry Raczyńskiej mistrzyni świata tej dyscypliny.

 

 
Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Body Worlds to wystawy, które budzą kontrowersje na całym świecie (fot. Ewelina Zielińska)

Słyszeliście już o budzącej kontrowersje na całym świecie wystawie Body Worlds Vital? Co zrobić, gdy dziecko widząc plakat prosi by na nią pójść? Czy oglądanie spreparowanych ludzkich zwłok to rozrywka dla każdego i czy naprawdę można się tam czegoś nauczyć? Postanowiliśmy to sprawdzić osobiście!

Body Worlds - kontrowersyjna wystawa oczami dziecka