Kamishibai na podwieczorku

niedziela 19 marca 2017
  • "Momo" to historia, którą poznacie na Podwieczorku Teatralnym w Teatrze Gry i Ludzie (fot. mat. organizatora)
    "Momo" to historia, którą poznacie na Podwieczorku Teatralnym w Teatrze Gry i Ludzie (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 26 marca 2017
Gdzie: Katowice
Na najbliższym Podwieczorku Teatralnym na scenie Teatru Gry i Ludzie pojawią się goście, którzy przedstawią niezwykły spektakl z wykorzystaniem formuły japońskiego teatru ilustracji – Kamishibai.

„MOMO” jest inscenizacją powieści dziecięcej, której pełny tytuł brzmi: „Momo albo Osobliwa historia o złodziejach czasu i dziewczynce, która odzyskała dla ludzi skradziony im czas”. Książka Michaela Ende opowiada historię samotnej dziewczynki, która pewnego dnia przybywa do zapomnianej dzielnicy wielkiego miasta i zamieszkuje ruiny starego amfiteatru. Momo, bo tak brzmi jej imię, które sama sobie nadała, ma niezwykły dar rozwiązywania problemów i łagodzenia sporów.

„MOMO” to fascynująca historia opowiedziana pięknym, literackim językiem. Sztuka ta posiadaja nie tylko walory artystyczne, ale także edukacyjno-wychowawcze: promuje pozytywne wartości społeczne i etyczne. Dzięki barwnej i niebanalnej oprawie scenograficznej, wykorzystaniu różnorodnych technik teatralnych: teatru lalek, teatru przedmiotu oraz japońskiego teatru ilustracji – Kamishibai, spektakl jest pełen rozmachu i stanowi wspaniałą rozrywkę dla dzieci i dorosłych.

Spektaklu możecie zobaczyć w niedzielę 26 marca w ramach Podwieczorków Teatralnych. Bilety w cenie 16 zł pojedynczy oraz 48 zł rodzinny (3+1 gratis). Teatr Gry i Ludzie znajduje się przy Alei Niepodległości 2 w Katowicach. Więcej informacji na stronie teatru: www.gryiludzie.pl. Rezerwacji można dokonywać poprzez e-mail: rezerwacja@gryiludzie.pl, tel: 501 395 069 (również SMS) i Facebook: prywatna wiadomość na profilu teatru.

Podwójny bilet będziecie mogli wygrać w naszym konkursie.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Body Worlds to wystawy, które budzą kontrowersje na całym świecie (fot. Ewelina Zielińska)

Słyszeliście już o budzącej kontrowersje na całym świecie wystawie Body Worlds Vital? Co zrobić, gdy dziecko widząc plakat prosi by na nią pójść? Czy oglądanie spreparowanych ludzkich zwłok to rozrywka dla każdego i czy naprawdę można się tam czegoś nauczyć? Postanowiliśmy to sprawdzić osobiście!

Body Worlds - kontrowersyjna wystawa oczami dziecka