O gębach, nochalach i pupach

wtorek 9 maja 2017
  • Gościem specjalnym najbliższego Dziecięcego Saloniku Filmowego będzie Mikołaj Golachowski, autor książek dla dzieci (fot. mat. organizatora)
    Gościem specjalnym najbliższego Dziecięcego Saloniku Filmowego będzie Mikołaj Golachowski, autor książek dla dzieci (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 14 maja 2017
Gdzie: Gliwice
Czy istnieje stworzenie z zębami na całej skórze? Do kogo należy najbrzydsza, a do kogo największa gęba na świecie? Które ze zwierząt ma rękę na czole, a które najbardziej nadąsaną minę? Na te i wiele innych pytań odpowie gość Dziecięcego Saloniku Filmowego – Mikołaj Golachowski.

Mikołaj Golachowski to autor książki "Gęby, dzioby i nochale" - kontynuacji entuzjastycznie przyjętych "Pup, ogonków i kuperków". Poza tym jest doktorem nauk przyrodniczych, podróżnikiem, tłumaczem, a do tego wszystkiego jeszcze polarnikiem. Kiedy nie siedzi wśród śniegów i lodów, mieszka w Warszawie i zajmuje się swoimi kotami, żółwiem i małą córeczką. Pisze wówczas o zwierzętach i ochronie przyrody.

W Dziecięcym Saloniku Filmowym podzieli się trochę swoją wiedzą na temat zwierzą. Po spotkaniu będzie czas na bajki ze zwierzakami w rolach głównych. Żubr Pompik, Tata Miś i Mały Miś to bohaterowie najnowszych seriali animowanych dla dzieci. Warto ich poznać!

Dziecięcy Salonik Filmowy odbędzie się 14 maja o godz. 11 w Kinie Amok w Gliwicach (ul. Dolnych Wałów 3). Bilety są w cenie 8 zł do nabycia również online: http://amok.gliwice.pl/repertuar/kup-bilet?id=6279

Kategoria: Wydarzenia