Turniej rycerski na zamku w Będzinie

środa 17 maja 2017
  • Waleczni rycerze i piękne białogłowy pojawią się w weekend na Zamku w Będzinie (fot. foter.com)
    Waleczni rycerze i piękne białogłowy pojawią się w weekend na Zamku w Będzinie (fot. foter.com)
Kiedy: 
  • sobota 20 maja 2017 - niedziela 21 maja 2017
Gdzie: Będzin
Już po raz czternasty na będzińskim Wzgórzu Zamkowym odbędzie się Turniej Rycerski, na którego zjadą przedstawiciele bractw z całej Polski.

Rycerze pojawią się na zamku już 19 maja, ale tego dnia zaplanowano atrakcje wyłącznie dla samych rycerzy, którzy na dziedzińcu zmierzą się w średniowiecznych grach planszowych i rozgrywkach szachowych.

Atrakcje z udziałem publiczności zaplanowano w ciągu kolejnych dwóch dni. 20 maja o godz. 10 na zboczach zamkowego wzgórza otworzy targowisko historyczne, a godzinę później rozpoczną się rozgrywki. Rycerze będą mierzyć się w turnieju łuczniczym i turniejach bojowych pieszych. Zaplanowano też prezentację strojów historycznych, replik broni czarnoprochowej i tańców dawnych. Będzie również pokaz konny, a o godz. 19 - wielka bitwa o zamek. Po niej zaplanowano bohurt czyli turniej drużynowy, a na koniec gry i zabawy dla publiczności oraz koncert zespołu muzyki dawnej.

21 maja od godz. 10 będzie można podziwiać łuczników, zaplanowano też „Bieg po sukno” dla białogłów oraz „Bieg rycerza i giermka”. W południe odbędzie się finał turnieju łuczniczego, a po nim finał turnieju bojowego pieszego. Impreza zakończy się o godz. 15.

Kategoria: Wydarzenia