Noc w Muzeum Historii Katowic

środa 17 maja 2017
  • By dzieci mogły skorzystać z atrakcji Nocy Muzeów, rozpoczyna się ona już popołudniu (fot. foter.com)
    By dzieci mogły skorzystać z atrakcji Nocy Muzeów, rozpoczyna się ona już popołudniu (fot. foter.com)
Kiedy: 
  • sobota 20 maja 2017
Gdzie: Katowice
W akcji Noc Muzeów bierze udział wiele regionalnych placówek kulturalnych. Większość z nich w swoich programach uwzględniła również najmłodszych odbiorców kultury. W tę sobotę polecamy zajrzeć do Muzeum Historii Katowic.

Bogaty program wydarzeń, które odbędą się w Muzeum Historii Katowic i instytucjach współpracujących 20 maja, zawiera wiele propozycji dla najmłodszych.

W budynku głównym Muzeum odbędzie się turniej rodzinny „Z historii katowickich dzielnic”, quiz fotograficzny z nagrodami oraz zabawy dla najmłodszych „katowickie memory”. Dzieci odwiedzające Muzeum będą też mogły wziąć udział w warsztatach „pastelowe selfie”, które będą odbywać się w godz. 18-21.

W Dziale Etnologii Miasta na Nikiszowcu, poza zwiedzaniem stałych ekspozycji, będziecie mogli wziąć udział w rodzinnej grze muzealnej „Jestem mały górniczek, kopię w węglu chodniczek” oraz wykonać wielki nikiszowiecki kolaż.

W Dziale Filmowym o 18.30 stworzycie miniteatrzyk, a w Fabryce Porcelany spotkacie śląskie straszki.

Do Nocy Muzeów włączyło się też Centrum Handlowe 3 Stawy, gdzie przez cały dzień będzie można oglądać wystawę prac współczesnych artystów, a o godz. 14 rozpoczną się warsztaty, spotkania z artystami i konkursy.

Sporo atrakcji dla dzieci przygotowała Biblioteka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Będą to gry planszowe o tematyce związanej ze zdrowiem, warsztaty plastyczne oraz animacje i zabawy.

Pełen program wydarzeń organizowanych przez Muzeum Historii Katowic i instytucje współpracujące dostępny jest tutaj.

Kategoria: Wydarzenia