Industriada w rytmie maszyn

poniedziałek 5 czerwca 2017
  • Tegoroczna Industriada w Muzeum Śląskim odbędzie się "w rytmie maszyn" (fot. foter.com)
    Tegoroczna Industriada w Muzeum Śląskim odbędzie się "w rytmie maszyn" (fot. foter.com)
Kiedy: 
  • sobota 10 czerwca 2017
Gdzie: Katowice
Rodziny z dziećmi na Industriadze nie będą się nudzić. Święto Zabytków Techniki to wiele atrakcji w różnych obiektach o charakterze przemysłowym. Jednym z takich miejsc jest Muzeum Śląskie, które funkcjonuje na terenie dawnej kopalni „Katowice”. Co pracownicy Muzeum przygotowali dla najmłodszych?

Specjalnie dla dzieci zaplanowano zajęcia plastyczne „Na okrętkę i nakrętkę”, w ramach których będzie można samodzielnie zrobić drobne pamiątki z nietypowych materiałów plastycznych. Nie lada gratką będą również warsztaty fotograficzne „Maszyna – Detal” prowadzone przez Arkadiusza Golę, połączone z prezentacją fotografii industrialnej ze zbiorów Muzeum. Podczas zajęć uczestnicy wykonają własne prace – fotografie elementów maszyn znajdujących się na terenie Muzeum Śląskiego. Spróbują wydobyć na swoich zdjęciach piękno i tajemnice milczących już dziś maszyn, po latach pracy odpoczywających w muzealnych zbiorach.

Miłośników Święta Szlaku Zabytków Techniki zainteresuje zwiedzanie poprzemysłowej części Muzeum Śląskiego z wystawami industrialnymi w kuźni oraz warsztacie mechanicznym, z maszyną wyciągową szybu „Bartoszˮ i wieżą wyciągową szybu „Warszawa IIˮ.

W sobotę 10 czerwca odbędzie się również plenerowy koncert Orkiestry Dętej „Katowice-Kleofas” oraz plenerowy spektakl Teatru Gry i Ludzie „Parada Machina”. W otoczeniu zabytkowych budynków, wśród dźwięków muzyki, będzie można poczuć klimat postindustrialnego karnawału. 


Przez cały dzień dzieci w wieku 4-12 lat wraz z opiekunami będą mogły zwiedzać przestrzeń edukacyjną „Na tropie Tomka”. Niezbędna jest rezerwacja wejścia na konkretną godzinę na www.bilety.muzeumslaskie.pl lub w kasach Muzeum Śląskiego.

Szczegółowy program imprez związanych z Industriadą znajdziecie tutaj.

Kategoria: Wydarzenia