Sztuka - nie tylko do oglądania

wtorek 13 czerwca 2017
  • Art Najf Festiwal potrwa do 18 sierpnia i towarzyszyć mu będą liczne warsztaty dla dzieci (fot. mat. Art Najf Festiwal)
    Art Najf Festiwal potrwa do 18 sierpnia i towarzyszyć mu będą liczne warsztaty dla dzieci (fot. mat. Art Najf Festiwal)
Kiedy: 
  • środa 14 czerwca 2017 - piątek 18 sierpnia 2017
Gdzie: Katowice
Jubileuszowy X Art Najf Festiwal rozpoczął się 9 czerwca. Przez ponad dwa miesiące Galeria Szyb Wilson będzie wypełniona pracami artystów z całego świata, które zachwycą każdego odwiedzającego.

Dzieła wystawione w trakcie trwania festiwalu wyjątkowo spodobają się młodym odwiedzającym. Sztuka naiwna jest pełna kolorów, dziecięcego spojrzenia, dbałości o szczegóły i szczególnego, magicznego nastroju. X edycja Art Najf Festiwalu odbędzie się pod przewodnictwem Francji, z którą związane będą tematy wydarzeń towarzyszących.

Organizatorzy wiedzą, że dzieci sztukę lubią nie tylko oglądać, ale też tworzyć. Dlatego w każdą festiwalową środę (14 czerwca - 16 sierpnia) w Galerii Szyb Wilson będą odbywać się warsztaty plastyczne. W bezpłatnych zajęciach dzieci mogą wziąć udział o godz. 10 i 12.

Wsród wydarzeń dla dzieci znajdziemy też warsztaty z języka francuskiego, które odbędą się 13 lipca (czwartek) o godz. 15 oraz warsztaty i turniej gry w boule prowadzony przez Sekcję Pétanque Katowice 5 i 12 sierpnia. N

a wszystkie zajęcia obowiązują zapisy tel.: (32) 730 32 20 lub mail: projekty@szybwilson.org.

Art Najf Festiwal potrwa do 18 sierpnia, a szczegółowy program wydarzeń znajdziecie tutaj.

Kategoria: Wydarzenia