Morskie przygody w Bytomiu

sobota 24 czerwca 2017
  • Znaczki prezentowane na wystawie "W morzu twoja droga" (Fot. Witalis Szołtys)
    Znaczki prezentowane na wystawie "W morzu twoja droga" (Fot. Witalis Szołtys)
Kiedy: 
  • wtorek 27 czerwca 2017 - niedziela 3 września 2017
Gdzie: Bytom
By spędzający wakacje z dala od morza mogli poczuć klimat morskiej przygody i rejsu w nieznane, powinni wybrać się na wystawę „W morzu twoja droga. In mari via tua”. Zobaczą tam obiekty związane z działalnością marynarki wojennej oraz pamiątki po znanych polskich statkach pasażerskich.

Wystawę prezentowana od 27 czerwca w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, pozwoli mieszkańcom południowej Polski zobaczyć wyposażenie statków i okrętów oraz poczuć klimat morskiej, wakacyjnej przygody. Morska ekspozycja zaprosi widzów w sentymentalną podróż po wezbranych wodach, umożliwiając im zobaczenie zabytków i przedmiotów używanych po dziś dzień w żegludze morskiej.

Na wystawie zaprezentowane zostaną pamiątki po sławnej Flotylli Pińskiej, jak również modele statków i okrętów, które pływały pod polską banderą oraz pamiątki po znanych polskich statkach pasażerskich „Batorym”, „Piłsudskim” czy „Kościuszce”. Wyobraźnię pobudzą również przyrządy nawigacyjne, mapy morskie, obrazy marynistyczne, bandery, przedmioty z archeologii podwodnej, elementy uzbrojenia i symboliki morskiej.

Wystawa organizowana jest we współpracy z Muzeum Narodowym w Gdańsku, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, Muzeum Miasta Gdyni oraz Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku.

Wernisaż wystawy odbędzie się 27 czerwca o godz. 18, a oglądać ją można do 3 września.

Kategoria: Wydarzenia