Fantastyczne lato z książką

poniedziałek 26 czerwca 2017
  • "Literaccy władcy fantazji" - to hasło, które będzie towarzyszyć letnim zajęciom w sosnowieckich bibliotekach (fot. mat. organizatora)
    "Literaccy władcy fantazji" - to hasło, które będzie towarzyszyć letnim zajęciom w sosnowieckich bibliotekach (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 1 lipca 2017 - czwartek 31 sierpnia 2017
Gdzie: Sosnowiec
Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu zapowiadają się niezwykle ciekawie. W ramach wakacyjnego projektu, na dzieci i nastolatków czekać będzie mnóstwo atrakcji, a wszystkie zaplanowane imprezy krążyć będą wokół jednego tematu - fantastyki.

„Literaccy władcy fantazji, czyli lato z biblioteką” to interdyscyplinarny projekt adresowany do dzieci w wieku 6-15 lat, który poprzez czytanie i kreatywną zabawę przybliży młodym czytelnikom polską i obcą literaturę fantastyczną. Dzieci – ramię w ramię z bohaterami swych ulubionych książek fantasy i science fiction, a także legend, baśni i mitów – przekonają się jak niezmierzona jest ludzka wyobraźnia.

W programie znajdziecie nie tylko arcyciekawe zajęcia świetlicowe z pogranicza edukacji i rozrywki, ale przede wszystkim liczne wycieczki, konkursy, projekcje filmowe, warsztaty i spotkania z pisarzami.

Na wszystkie dzieci, przez całe wakacje, czekać będzie też cykl spotkań literacko-plastyczno-ruchowych. Zajęcia odbywać się będą trzy razy w tygodniu (poniedziałki – zajęcia literackie, środy – zajęcia plastyczne, piątki – zajęcia sportowo-rekreacyjne). Młodzi czytelnicy każdej bibliotecznej filii utworzą Wakacyjne Kluby FUNtastyki, przygotują swoje godła, by następnie brać udział w zajęciach literackich, plastycznych i sportowych, grach i zabawach sprawnościowych, konkursach, zajęciach terenowych, karaoke, zabawach z chustą animacyjną i wielu innych atrakcjach.

Zajęcia w bibliotecznych placówkach uzupełniać będą liczne imprezy towarzyszące – ich szczegóły będą systematycznie publikowane na stronie internetowej Biblioteki.

Kategoria: Wydarzenia