Drugi weekend z ulicznikami

środa 5 lipca 2017
  • Na zdjęciu La Sbrindola, która zachwyci Was show żonglersko-perkusyjnym (fot. mat. organizatora)
    Na zdjęciu La Sbrindola, która zachwyci Was show żonglersko-perkusyjnym (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 7 lipca 2017 - niedziela 9 lipca 2017
Gdzie: Gliwice
Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy odbędzie się w Gliwicach po raz jedenasty. Przez cały lipiec artyści będą pokazywać nam niezwykły świat ulicznej sztuki.

Drugi weekend „Uliczników” rozpocznie się już w piątek. 7 lipca o godz. 19 na Scenie Forum pojawi się grupa Ad Hoc z „Wieczorem komedii imrpowizowanej”, która powstanie dzięki sugestiom publiczności i będzie zaskoczeniem, nawet dla samych aktorów.

W sobotę w godz. 12-16 w Parku Chopina odbędą się kreatywne warsztaty dla dzieci, które poprowadzi Fabryka Kultury. O godz. 16 rozpocznie się spektakl „Kot w butach” Teatru Barnaby, w którym pojawią się wyrzeźbione w drewnie lipowym lalki w szytych na miarę kostiumach, a o godz. 18 na gliwickim Rynku pojawi się włoska La Sbrindola z show żonglersko-perkusyjnym.

Nie mniej ciekawie zapowiada się niedziela. Ponownie będziecie mogli zobaczyć energetyczny występ La Sbrindola na Rynku, a na dobranoc, o 20.30 w Parku Chopina zobaczycie spektakl „Castaways” katalońskiego La Industrial Teatrera. Widowisko będzie połączeniem teatru ulicznego, klaunady i cyrku. Bez tekstu, komunikując się z widzami gestem i spojrzeniem, zachwyci małych i dużych.

Udział we wszystkich festiwalowych wydarzeniach jest bezpłatny. Szczegółowy program znajdziecie na stronie „Ulicznicy”.

Kategoria: Wydarzenia