Performatywny Magazyn z warsztatami

wtorek 11 lipca 2017
  • "Pozdrowienia z Katowic" to instalacja, której będą towarzyszyć zajęcia dla rodzin (fot. mat. Muzeum Śląskie)
    "Pozdrowienia z Katowic" to instalacja, której będą towarzyszyć zajęcia dla rodzin (fot. mat. Muzeum Śląskie)
Kiedy: 
  • sobota 15 lipca 2017
  • sobota 2 września 2017
Gdzie: Katowice
„Pozdrowienia z Katowic” to tytuł instalacji, która powstanie w Muzeum Śląskimi w ramach projektu Performatywny Magazyn i będzie związana z KWK Ferdynand (Katowice). Instalacji towarzyszyć będą rodzinne warsztaty.

Projekt Aleksan­dry Czupkiewicz i Marii Wawer będzie nawiązywał do pocztówek z końca XIX wieku. Gęsty dym i zamglony obraz stworzą dawną aurę ośrodka przemysłowego. Instalacji towarzyszyć będą warsztaty dla rodzin z dziećmi, które mają na celu nie tylko rozwijać kreatywność, ale również uwrażliwiać na otaczającą rzeczywistość przemysłowego krajobrazu.

Pierwsze warsztaty towarzyszące „Pozdrowieniom z Katowic” odbędą się 15 lipca o godz. 12 i dedykowane będą dzieciom w wieku 5-8 lat. Nawiązujące do wiersza Leopolda Staffa „Podwaliny” zajęcia opierać się będą na pobudzeniu wyobraźni. W ramach zajęć uczestnicy zaprojektują… dym. 


Kolejne warsztaty odbędą się 2 września. „Eko-twory” dla dzieci w wieku 7-10 lat to okazja do zgłębienia tajemnic węgla. Dowiecie się skąd węgiel pochodzi, jak go pozyskujemy i jakie są jego właściwości.

Warsztaty dla rodzin z dziećmi odbędą się w sali ekspozycyjnej Centrum Scenografii Polskiej. Wstęp 7 zł za dziecko, opiekunowie bezpłatnie. Rezerwcaja i sprzedaż biletów w kasach lub na stronie: http://bilety.muzeumslaskie.pl.

Kategoria: Wydarzenia