Martwe natury nad Sekwaną

piątek 21 lipca 2017
  • Warsztaty towarzyszące wystawie odbędą się 22 lipca i 19 sierpnia (fot. mat. organizatora)
    Warsztaty towarzyszące wystawie odbędą się 22 lipca i 19 sierpnia (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 22 lipca 2017
  • sobota 19 sierpnia 2017
Gdzie: Katowice
„Między Montmartre’em a Montparnasse’em” to wystawa dzieł artystów z ziem polskich, którzy stworzyli kolonię artystyczną działającą w Paryżu. Wsród wydarzeń towarzyszących wystawie nie zabrakło warsztatów dla dzieci.

W sobotę 22 lipca oraz 19 sierpnia o godz. 11 w Muzeum Śląskim odbędą się warsztaty malarskie dla najmłodszych pt. „Martwe natury nad Sekwaną”.

Zajęcia plastyczne będą poprzedzone wizytą w galerii, gdzie prezentowana jest wystawa. To w tytułowych dzielnicach Paryża – Montmartrze i Montparnassie – w latach 1900–1939 kwitło życie artystyczne. Tam przyjeżdżali artyści z całego świata, aby tworzyć w sposób nowy, wyzwolony. Tematem były pejzaże, portrety, sceny rodzajowe oraz martwe natury, wszystkie w ciekawej kolorystyce, malowane z pasją i miłością. Dla uczestników przygotowaliśmy aktywne zwiedzanie z rekwizytami i zagadkami oraz warsztaty malarskie na miarę profesjonalnego artysty. Tematem przewodnim będą martwe natury pełne koloru i światła.

Wstęp: 7 zł.

Wystawa „Między Montmartre’em a Montparnasse’em. Dzieła artystów z ziem polskich, działających w Paryżu w latach 1900-1939, z kolekcji prywatnych” potrwa do 15 października.

Kategoria: Wydarzenia