Pożegnalny weekend uliczników

czwartek 27 lipca 2017
  • "Fintikluszki, folkowe okruszki" Teatru Małe Mi (fot. Małgorzata Klemens)
    "Fintikluszki, folkowe okruszki" Teatru Małe Mi (fot. Małgorzata Klemens)
Kiedy: 
  • sobota 29 lipca 2017 - niedziela 30 lipca 2017
Gdzie: Gliwice
Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy odbywa się w Gliwicach po raz jedenasty. W lipcowe weekendy artyści pokazywali widzom czym jest sztuka ulicy. Teraz, przyszedł czas się pożegnać.

W sobotę 29 lipca w godz. 12-16 w Parku Chopina na dzieci czekać będą warsztaty kreatywne organizowane przez Fabrykę Kultury, a o 16 Wędrowny Teatr Lalek MAŁE MI przedstawi „Fintikluszki, folkowe okruszki". "Fintikluszki" to w języku mieszkańców krainy Dawno Dawno Temu po prostu drobiazgi. Zabawne, błyskotliwe, wzruszające, zapomniane przypowiastki, obyczaje, wierszyki i przyśpiewki, zebrane w Wędrownym Kramie z Opowieściami. Będzie folkowo i kolorowo.

Całe rodziny zachwyci Teatr Delikates i ich happening „Z głową w chmurach”. W trakcie 20 minutowego spaceru zrozumiecie czy jest turystyka leniwa, z głową w chmurach i z hawajskimi motywami w tle. Happening odbywać się będzie w sobotę od 15 w Parku Chopina i w niedzielę od 16 na Rynku.

Żonglerskie show z Hiszpanii również możecie obejrzeć w sobotę lub niedzielę (godz. 18 Rynek). Będzie to gratka dla fanów latających przedmiotów. A wieczorem (sb/nd godz. 20.30 Park Chopina) rosyjski teatr "Mr Pejo's Wandering Dolls" przedstawi spektakl, który grany był już nawet na Kremlu i przed Królową angielską.

Udział w atrakcjach jest bezpłatny.

Kategoria: Wydarzenia