Plastusiowy teatrzyk

poniedziałek 7 sierpnia 2017
  • Bohaterem kolejnego spektaklu dla dzieci będzie Plastuś (fot. mat. organizatora)
    Bohaterem kolejnego spektaklu dla dzieci będzie Plastuś (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 12 sierpnia 2017
Gdzie: Chorzów
Tegoroczny Chorzowski Teatrzyk Ogródkowy to już jedenaste spotkanie z teatrem dla dorosłych i dzieci. Widzowie najbliższego spektaklu dla najmłodszych będą mieli okazję spotkać, znanego wszystkim, Plastusia.

Chorzowski Teatrzyk Ogródkowy to impreza wchodząca w skład Chorzowskiego Teatru Ogrodowego, który odbywa się na terenie Sztygarki. ChTO prezentuje w większości kameralne spektakle komediowe teatrów z całego kraju i bliskiej zagranicy. Copiątkowym, wieczornym spektaklom towarzyszą, związane z nimi tematycznie, projekcje filmowe, koncerty i wystawy.

W sobotę 12 sierpnia o godz. 15 Agencja Artystyczna PRYM ART zaprosi dzieci do niezwykłego świata przyborów szkolnych. „Plastusiowy pamiętnik i plamy” to fascynująca przygoda, w której Plastuś wraz z przyjaciółmi próbują rozwiązać tajemnicę pojawiających się w piórniku plam atramentu. Ten muzyczny spektakl powstał na motywach „Plastusiowego pamiętnika” Marii Kownackiej, a jego interaktywny charakter i scenografia w formie piórnika zaskoczy nawet dorosłych.

Małe ChTO odbywa się w skansenie w sierpniowe soboty. Plenerowe spektakle w przypadku deszczowej pogody odbywają się pod dachem.

Wstęp wolny (na godzinę przed spektaklem także do skansenu).

Kategoria: Wydarzenia