Dzieciaki do rakiet! Darmowe treningi

piątek 11 sierpnia 2017
  • "Dzieciaki do rakiet" to ogólnopolska akcja promująca tenis (fot. mat. prasowe)
    "Dzieciaki do rakiet" to ogólnopolska akcja promująca tenis (fot. mat. prasowe)
Kiedy: 
  • sobota 12 sierpnia 2017
Gdzie: Katowice
W ramach akcji „Dzieciaki do rakiet” 12 sierpnia na katowickim rynku odbędą się bezpłatne treningi tenisa dla najmłodszych. Impreza jest skierowana zarówno do dzieci, które mają już za sobą pierwsze tenisowe doświadczenia, jak i do tych, które jeszcze nie miały w ręku rakiety.

Najistotniejszym elementem akcji, adresowanej do dzieci w wieku od 5 do 12 lat, jest rozrywka. Wykorzystanie różnorodnych ćwiczeń ogólnorozwojowych oraz elementów innych dyscyplin sportowych sprawia, że treningi tenisa będą sportową zabawą.

- Akcja „Dzieciaki do rakiet ma porwać do tenisa nie tylko najmłodszych, ale także ich rodziców i nauczycieli, rozbudzić sportowe zainteresowania całych rodzin oraz wprowadzić zdrowe nawyki w ich codzienne życie. Jednocześnie uczy jak bawić się w sport i jak sport może nas wszystkich porwać w niezwykły świat emocji - mówi Tomasz Zimoch, komentator sportowy i ambasador akcji, organizowanej przez Bank BGŻ BNP Paribas i Polski Związek Tenisowy.

Zapisać dziecko na sobotni trening rodzice mogą za pośrednictwem strony dzieciakidorakiet.pl.

To jednak dopiero początek tenisowego przedsięwzięcia w Katowicach. Jesienią w pięciu szkołach w tym mieście dzieci będą mogły na lekcjach wychowania fizycznego uczyć się podstaw tej dyscypliny.

- Postanowiliśmy wyposażyć pięć katowickich szkół w sprzęt niezbędny do lekcji tenisa, a także przeszkolić nauczycieli, aby mogli przekazać uczniom tajniki tego pięknego sportu. W całej Polsce wesprzemy na tej zasadzie 50 szkół. Do nauczania podstaw gry w tenisa nie jest potrzebna specjalna infrastruktura. Można to robić na szkolnym boisku czy w sali gimnastycznej - mówi Agnieszka Wilczyńska, dyrektor departamentu strategii marki w Banku BGŻ BNP Paribas.

Szkoły, które wezmą udział w akcji, zostaną wyłonione w drodze konkursu. Aby zgłosić szkołę, uczniowie i nauczyciele przygotować krótki filmik pokazujący, jak bawią się poprzez sport. Rekrutacja do konkursu wystartuje we wrześniu.

Kategoria: Wydarzenia