Wesele w parku

poniedziałek 28 sierpnia 2017
  • Wspólne czytanie "Wesela" odbędzie się m.in. w Parku Kościuszki w Katowicach (fot. pixabay)
    Wspólne czytanie "Wesela" odbędzie się m.in. w Parku Kościuszki w Katowicach (fot. pixabay)
Kiedy: 
  • sobota 2 września 2017
Gdzie: Katowice
Zabierzcie swój egzemplarz z domowej biblioteki i ruszcie na spotkanie innym weselnikom. Już w sobotę Narodowe Czytanie „Wesela” Wyspiańskiego pełne atrakcji dla dużych i małych.

„Wesele” Wyspiańskiego odczytane zostanie m.in. w Parku Kościuszki w Katowicach. Wydarzeniu, które odbędzie się 2 września w godz. 13-18 towarzyszyć będzie wiele atrakcji, które sprowadzą do Parku weselną atmosferę.

Tegorocznego Narodowego Czytania nie poprowadzi konferansjer, ale wodzirej (wesele!), który szykuje gry i konkursy dla starszych uczestników. Warto przyjść odświętnie ubranym (zaplanowano nagrody za najlepsze stroje), przynieść drobny weselny podarek (goście będą się nimi wymieniać) i już teraz wymyślić historię o dalszych losach młodej pary z „Wesela” (konkurs na najlepszą opowieść). Kto zabierze swój egzemplarz „Wesela” Wyspiańskiego, może liczyć na okazjonalny stempel.

Przez cały dzień na dzieci czekać będą zabawy i warsztaty literacko-plastyczne; nawiązujące do tradycji weselnych i folklorystycznych. Wspólnie z Anią Kwiatkowską z Fundacji Miasto Literatury dzieci przygotują wianki, kotyliony i korale oraz spróbują swoich sił w wykonaniu ludowych wycinanek. W Parku Kościuszki pojawi się też „Czytelnia pod Sówką” będąca doskonałą okazją do kreatywnego odpoczynku w towarzystwie lektury.

Udział bezpłatny.

Kategoria: Wydarzenia