Osobliwa historia Momo

poniedziałek 18 września 2017
  • "Momo" to spektakl Teatru Rawa, który zobaczycie w Siemianowickim Centrum Kultury (fot. mat. organizatora)
    "Momo" to spektakl Teatru Rawa, który zobaczycie w Siemianowickim Centrum Kultury (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 24 września 2017
Siemianowickie Centrum Kultury zaprasza na spektakl dedykowany dzieciom i dorosłym. Będzie to niezwykły, pierwszy polski spektakl z wykorzystaniem formuły japońskiego teatru ilustracji – Kamishibai.

„MOMO” jest inscenizacją powieści dziecięcej, której pełny tytuł brzmi: „Momo albo Osobliwa historia o złodziejach czasu i dziewczynce, która odzyskała dla ludzi skradziony im czas

”. Książka Michaela Ende opowiada historię samotnej dziewczynki, która pewnego dnia przybywa do zapomnianej dzielnicy wielkiego miasta i zamieszkuje ruiny starego amfiteatru. Momo, bo tak brzmi jej imię, które sama sobie nadała, ma niezwykły dar rozwiązywania problemów i łagodzenia sporów. „MOMO” to fascynująca historia opowiedziana pięknym, literackim językiem

. Sztuka ta posiadaj nie tylko walory artystyczne, ale także edukacyjno-wychowawcze: promuje pozytywne wartości społeczne i etyczne. Dzięki barwnej i niebanalnej oprawie scenograficznej, wykorzystaniu różnorodnych technik teatralnych: teatru lalek, teatru przedmiotu oraz japońskiego teatru ilustracji – Kamishibai, spektakl stanowi wspaniałą rozrywkę dla dzieci i dorosłych.

„Momo” zobaczycie 24 września o godz. 11 w Siemianowickim Centrum Kultury. Bilety w cenie 13 zł.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Rozpoczął się rok szkolny, plany lekcji zostały już ustalone, przyszedł czas na znalezienie ciekawych zajęć dodatkowych dla pociechy. Postanowiliśmy Wam to ułatwić i zebrać w jednym miejscu najatrakcyjniejsze, według nas, oferty z województwa śląskiego. Znajdują się wśród nich zarówno warsztaty rozwijające umysł, wyobraźnię czy zdolności manualne, jak i zajęcia sportowe - niezbędne do prawidłowego rozwoju młodego człowieka oraz kulinarne - rozwijające zmysł smaku, świadomość żywieniową oraz kreatywność. 


 

Zajęcia dodatkowe dla dzieci - najlepsze propozycje z regionu