O człowieku w lesie

wtorek 19 września 2017
  • Jak człowiek wpływa na las? To pytanie zadadzą sobie dzieci w Muzeum Górnośląskim (fot. pixabay)
    Jak człowiek wpływa na las? To pytanie zadadzą sobie dzieci w Muzeum Górnośląskim (fot. pixabay)
Kiedy: 
  • sobota 23 września 2017
Gdzie: Bytom
Dawno, dawno temu, był sobie las, w którym żyły różne zwierzęta i rośliny. A później w lesie pojawił się człowiek… Co było dalej?

Na to pytanie spróbują odpowiedzieć dzieci na zajęciach przyrodniczych w Muzeum Górnośląskim. 23 września o godz. 12.30 zwiedzą oni wystawę „Inwazja u Bram”, dowiadując się przy tym czym są gatunki inwazyjne oraz czy człowiek również się do nich zalicza. Później, w czasie warsztatów plastycznych wykonają makietę lasu, za pomocą której spróbują sprawdzić jak mocno człowiek wpływa na ekosystem i czy nasze codzienne działania są bezpieczne dla środowiska naturalnego.

Udział w zajęciach kosztuje 10 zł. Obowiązują zapisy, które prowadzi Dział Edukacji: tel. 32 281-82-94 w. 127.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Rozpoczął się rok szkolny, plany lekcji zostały już ustalone, przyszedł czas na znalezienie ciekawych zajęć dodatkowych dla pociechy. Postanowiliśmy Wam to ułatwić i zebrać w jednym miejscu najatrakcyjniejsze, według nas, oferty z województwa śląskiego. Znajdują się wśród nich zarówno warsztaty rozwijające umysł, wyobraźnię czy zdolności manualne, jak i zajęcia sportowe - niezbędne do prawidłowego rozwoju młodego człowieka oraz kulinarne - rozwijające zmysł smaku, świadomość żywieniową oraz kreatywność. 


 

Zajęcia dodatkowe dla dzieci - najlepsze propozycje z regionu