Dobra/nocka z książką

poniedziałek 25 września 2017
  • Kukiełka Hilda - bohaterka projektu, jest uwielbiana przez dzieci (fot. archiwum zdjęć na Fb Dobra/nocki)
    Kukiełka Hilda - bohaterka projektu, jest uwielbiana przez dzieci (fot. archiwum zdjęć na Fb Dobra/nocki)
Patronat silesiadzieci.pl
Kiedy: 
  • sobota 30 września 2017
Gdzie: Katowice
Cykl wieczornych spotkań w katowickich księgarniach. „Dobra/nocka” to klasycy polskiej literatury dla dzieci i inspirowane nimi artystyczne warsztaty.

Celem projektu „Dobra/nocka” jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci. Każde spotkanie rozpocznie się wspólnym czytaniem. Kukiełka Hilda (bohaterka projektu) przeczyta fragment książki oraz zada pytania i zagadki zachęcające dzieci do rozmowy o wybranej książce. W drugiej części spotkania każdy uczestnik otrzyma materiały wraz z wydrukowanymi fragmentami książki i wykona z nich jedną kartę wspólnej książki, tworząc tekst oraz ilustracje.

Najbliższe spotkanie „Dobra/nocki” odbędzie się 30 września w Księgarni Gryfnie na ul. Andrzeja 8 w Katowicach o godz. 17 i 18.30. Uczestnicy wysłuchają „Pamiętnika Blumki” Iwony Chmielewskiej i wykonają książkę techniką plam.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy. Link do formularza ukaże się na stronie projektu.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Rozpoczął się rok szkolny, plany lekcji zostały już ustalone, przyszedł czas na znalezienie ciekawych zajęć dodatkowych dla pociechy. Postanowiliśmy Wam to ułatwić i zebrać w jednym miejscu najatrakcyjniejsze, według nas, oferty z województwa śląskiego. Znajdują się wśród nich zarówno warsztaty rozwijające umysł, wyobraźnię czy zdolności manualne, jak i zajęcia sportowe - niezbędne do prawidłowego rozwoju młodego człowieka oraz kulinarne - rozwijające zmysł smaku, świadomość żywieniową oraz kreatywność. 


 

Zajęcia dodatkowe dla dzieci - najlepsze propozycje z regionu