Bezpłatne warsztaty dla osób starających się o dziecko

wtorek 26 września 2017
  • Bezpłatne warsztaty dedykowane są osobom, które planują zostać rodzicami (fot. mat. Klinika Bocian)
    Bezpłatne warsztaty dedykowane są osobom, które planują zostać rodzicami (fot. mat. Klinika Bocian)
Kiedy: 
  • sobota 7 października 2017
Gdzie: Katowice
Wkrótce rozpocznie się cykl warsztatów „Od niepłodności do rodzicielstwa” dedykowanych osobom starającym się o dziecko. Spotkania prowadzone przez specjalistów będą poświęcone różnym aspektom męskiej i kobiecej płodności.

Pierwsze spotkanie poprowadzą lekarze, specjaliści leczenia niepłodności, którzy przybliżą uczestnikom tematy problemów zdrowotnych kobiet i mężczyzn mogących utrudniać zajście w ciążę. Nie zabraknie rozmów w kameralnej atmosferze o diagnostyce i metodach leczenia niepłodności oraz indywidualnych porad lekarzy.

Niekiedy droga do rodzicielstwa jest długa, kręta i usłana przeszkodami. Wiele par mimo starań nie może uzyskać ciąży czekając miesiącami, a nawet latami na upragnione dwie kreski. Pojawia się wówczas wiele pytań oraz obaw o zdrowie i plany zostania mamą, tatą. Pary niejednokrotnie są zagubione, nie wiedzą, gdzie szukać pomocy i co mogą zrobić, by zwiększyć swoje szanse na ciążę. Postanowiliśmy zatem zorganizować warsztaty dla osób, które od dłuższego czasu bezskutecznie starają się o dziecko, by mogły swobodnie porozmawiać o swoich problemach ze specjalistami i spotkać się z innymi osobami w podobnej sytuacji. Postaramy się podpowiedzieć, jak można pokonać niełatwą drogę od niepłodności do rodzicielstwa - mówi dr Arkadiusz Adamczyk, ginekolog-położnik z Kliniki Bocian w Katowicach.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 7 października o godz. 11 w Klinice Bocian w Katowicach przy ul. Dąbrówki 13 i potrwa około 3 godzin. Żeby wziąć udział w bezpłatnych warsztatach należy wcześniej zapisać się telefonicznie w Klinice Bocian dzwoniąc pod nr 32 701 04 60. Liczba miejsc jest ograniczona.

Kategoria: Wydarzenia