Zostań częścią teatru lalkowego

środa 27 września 2017
  • Zajęcia z teatru lalkowego będą odbywać się w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach (fot. A. Mieczkowski)
    Zajęcia z teatru lalkowego będą odbywać się w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach (fot. A. Mieczkowski)
Kiedy: 
  • czwartek 5 października 2017
Gdzie: Rybnik
Teatr Lalkowy tworzy Piotr Charczuk - aktor, reżyser i instruktor teatralny. Jeśli masz ochotę stać się częścią jego najnowszego projektu przyjdź na spotkanie organizacyjne i odkryj przed innymi swój talent.

Teatr Lalkowy będzie funkcjonował w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach. Autorski program zajęć Piotra Charczuka otworzy dzieci, młodzież i dorosłych na twórcze działania sceniczne, na odkrywanie ukrytych bądź zapomnianych talentów oraz pokonywanie własnych słabości. Ale przede wszystkim Teatr Lalkowy to doskonała zabawa i wspólne działanie. Uczestnicy poznają i doświadczą czym jest animacja przedmiotu, plastyka ruchu, tworzenie form plastycznych, mowa ciała, emisja głosu czy improwizacja.

Osoby chcące spróbować swoich sił na zajęciach teatru lalkowego powinny pojawić się na spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się 5 października o godz. 16. Spotkanie dedykowane jest dzieciom od lat 8 oraz osobom dorosłym. Szczegóły na stronie Domu Kultury.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Rozpoczął się rok szkolny, plany lekcji zostały już ustalone, przyszedł czas na znalezienie ciekawych zajęć dodatkowych dla pociechy. Postanowiliśmy Wam to ułatwić i zebrać w jednym miejscu najatrakcyjniejsze, według nas, oferty z województwa śląskiego. Znajdują się wśród nich zarówno warsztaty rozwijające umysł, wyobraźnię czy zdolności manualne, jak i zajęcia sportowe - niezbędne do prawidłowego rozwoju młodego człowieka oraz kulinarne - rozwijające zmysł smaku, świadomość żywieniową oraz kreatywność. 


 

Zajęcia dodatkowe dla dzieci - najlepsze propozycje z regionu

Bardzo ważny jest odpowiedni pojemnik na drugie śniadanie i przekąski (fot. pixabay)

Przygotowując pociechę do szkoły staramy się o wszystkim pamiętać. Obok podręczników, zeszytów, przyborów szkolnych powinniśmy zadbać również o to, aby spakować dziecku coś pożywnego. Dietetyczka Anna Brończyk-Puzoń ma dla nas kilka propozycji na pyszne, kolorowe i zdrowe przekąski.

Zacznijmy od odpowiednich opakowań. Ich asortyment jest obszerny: od przezroczystych, po te kolorowe z ukochanymi bohaterami bajek naszych dzieci. Pozwólmy, aby wybór dokonał nasz uczeń. Tym sposobem będziemy mieli większą szanse, że przygotowane przez nas posiłki zostaną zjedzone z apetytem.

8 pomysłów na zdrowe przekąski szkolne