Klocki Teatralne

czwartek 28 września 2017
  • "Klocki Teatralne" odbędą się w Bytomskim Centrum Kultury w dniach 21-22 października (fot. mat. organizatora)
    "Klocki Teatralne" odbędą się w Bytomskim Centrum Kultury w dniach 21-22 października (fot. mat. organizatora)
Patronat silesiadzieci.pl
Kiedy: 
  • sobota 21 października 2017 - niedziela 22 października 2017
Gdzie: Bytom
Dni Teatru dla Juniorów w Bytomskim Centrum Kultury to impreza, która ma zachęcić najmłodszych do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Każdy maluch wie, że klocki służą do zabawy. Teraz dowie się, że bawić można się również teatrem.

Festiwal „Klocki Teatralne” odbędzie się w dniach 21-22 października. Jego celem jest przybliżenie dzieciom różnych form teatralnych w wykonaniu najlepszych teatrów lalki i aktora. Poprzez swoją coroczną obecność kształci przyszłych, świadomych odbiorców sztuki i uwrażliwia ich na działania artystyczne.

Dodatkowo, w ramach Klocków Teatralnych odbywają się warsztaty, których celem jest ułatwienie dzieciom odbioru sztuki teatralnej, pomoc w nazwaniu towarzyszących dziecku w teatrze emocji, zarówno słownie, jak i poprzez działania teatralne.

W dniach od 21 października do 5 listopada w Baszcie Bytomskiego Centrum Kultury trwać będzie również wystawa plakatu teatralnego.

Program festiwalu:

21 października

Godz.11 Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie przedstawi spektakl: ”Bajka o stworku bez kolorku” (wiek 0,5-5 lat)

Godz.16 warsztaty do spektaklu „O czerwonym kapturki, czyli do prawdy po sznurku” (2+)

Godz.17 Teatr Moich Marzeń przedstawi spektakl „O czerwonym kapturki, czyli do prawdy po sznurku”

22 października

Godz.16 warsztaty do spektaklu „Historia Śnieżki”

Godz.17 Teatr Maska w Rzeszowie przedstawi spektakl "Historia Śnieżki" (5+).

Rezerwacja biletów w kasie tel. 32/ 389 31 09 w. 101, e-mail: info@becek.pl.

Bilety na spetkale będziecie mogli wygrać w naszym konkursie

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Rozpoczął się rok szkolny, plany lekcji zostały już ustalone, przyszedł czas na znalezienie ciekawych zajęć dodatkowych dla pociechy. Postanowiliśmy Wam to ułatwić i zebrać w jednym miejscu najatrakcyjniejsze, według nas, oferty z województwa śląskiego. Znajdują się wśród nich zarówno warsztaty rozwijające umysł, wyobraźnię czy zdolności manualne, jak i zajęcia sportowe - niezbędne do prawidłowego rozwoju młodego człowieka oraz kulinarne - rozwijające zmysł smaku, świadomość żywieniową oraz kreatywność. 


 

Zajęcia dodatkowe dla dzieci - najlepsze propozycje z regionu

Bardzo ważny jest odpowiedni pojemnik na drugie śniadanie i przekąski (fot. pixabay)

Przygotowując pociechę do szkoły staramy się o wszystkim pamiętać. Obok podręczników, zeszytów, przyborów szkolnych powinniśmy zadbać również o to, aby spakować dziecku coś pożywnego. Dietetyczka Anna Brończyk-Puzoń ma dla nas kilka propozycji na pyszne, kolorowe i zdrowe przekąski.

Zacznijmy od odpowiednich opakowań. Ich asortyment jest obszerny: od przezroczystych, po te kolorowe z ukochanymi bohaterami bajek naszych dzieci. Pozwólmy, aby wybór dokonał nasz uczeń. Tym sposobem będziemy mieli większą szanse, że przygotowane przez nas posiłki zostaną zjedzone z apetytem.

8 pomysłów na zdrowe przekąski szkolne