Wełniane dzieci w stolarni

poniedziałek 2 października 2017
  • Specjalny pokaz spektaklu "Są dzieci skórzane, są dzieci wełniane" odbędzie się w Muzeum Śląskim (fot. archiwum FB Dom Pamięci Żydów Górnośląskich)
    Specjalny pokaz spektaklu "Są dzieci skórzane, są dzieci wełniane" odbędzie się w Muzeum Śląskim (fot. archiwum FB Dom Pamięci Żydów Górnośląskich)
Kiedy: 
  • niedziela 8 października 2017
Gdzie: Katowice
„Są dzieci skórzane, są dzieci wełniane” to spektakl, który powstał w trakcie warsztatów organizowanych przez Dom Pamięci Żydów Górnośląskich. Tę niezwykłą inscenizację zobaczycie na bezpłatnym pokazie w muzealnej stolarni.

Pokaz specjalny spektaklu „Są dzieci skórzane, są dzieci wełniane” odbędzie się w niedzielę 8 października o godz. 16 w Muzeum Śląskim w Katowicach.

Spektakl powstał w wyniku inspiracji uczestników warsztatów bajką „Babcia robi na drutach” Uriego Orleva. Twórcami spektaklu są mali gliwiczanie wraz z grupą twórców: Zuzanną Bojdą, Justyną Oleksy, Alicją Jodko, Katarzyną Goczoł i Patrykiem Zakrockim oraz wyłonione w drodze castingu babcie. Inscenizacja powstała w trakcie kilkudziesięciu warsztatów z różnych dziedzin sztuki.

Spektakl przeznaczony jest dla dzieci i dorosłych. Udział w spektaklu jest bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc: 32 213 08 89.

Więcej o projekcie przeczytacie na stronie wydarzenia.

Kategoria: Wydarzenia