Tarapaty w saloniku

poniedziałek 9 października 2017
  • "Tarapaty" to film, który zobaczycie na spotkaniu Dziecięcego Saloniku Filmowego (fot. mat. organizatora)
    "Tarapaty" to film, który zobaczycie na spotkaniu Dziecięcego Saloniku Filmowego (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 15 października 2017
Gdzie: Gliwice
Po letniej przerwie rusza Dziecięcy Salonik Filmowy, na którym ciekawe seanse połączone są ze spotkaniami z ludźmi kina. Jeśli chcecie zobaczyć „Tarapaty” i dowiedzieć się jak powstawał ten film, wybierzcie się do kina Amok.

Opuszczony dom, tajemniczy złodziej i ukryty skarb - to przygody, które przeżyjecie z Julką i Olkiem 15 października o godz. 11.

Gośćmi Dziecięcego Saloniku Filmowego będą reżyserka - Marta Karwowska oraz producentka filmu - Agnieszka Dziedzic. Istnieje szansa, że pojawią się też debiutujący na ekranie młodzi aktorzy: Hania Hryniewicka i Kuba Janota - Bzowski.

„Tarapaty" pokazują, że przyjaźń to wcale nie taka prosta sprawa – Julka dobrze o tym wie. Ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek i jego nieodłączny towarzysz - pies Pulpet. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, zaczynają się przygody. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania – nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym, za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.    

Bilety: 10/12 zł można zakupić on-line.

Kategoria: Wydarzenia