O krawcu Niteczce

środa 11 października 2017
  • "Krawiec Niteczka" to sceniczna wersja baśni Kornela Makuszyńskiego (fot. mat. organizatora)
    "Krawiec Niteczka" to sceniczna wersja baśni Kornela Makuszyńskiego (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 15 października 2017
  • niedziela 29 października 2017
Gdzie: Katowice
Spektakl oparty na poetyckiej opowieści Kornela Makuszyńskiego „O tym, jak krawiec pan Niteczka został królem” to propozycja Śląskiego Teatru Lalki i Aktora, która nieustannie cieszy się powodzeniem wśród młodych widzów.

Głównym bohaterem spektaklu jest tytułowy Pan Niteczka, ceniony krawiec z miasteczka Tajdarajda, który pewnego dnia – za sprawą olśnienia – zostaje poetą. Od tego momentu jego ubrania nie nadają się do noszenia i krawiec zostaje wyrzucony z miasta. Gdzie powędruje? Kogo spotka po drodze? I w jaki sposób zostanie królem? Tego dowiemy się w trakcie przedstawienia.

Międzynarodowa ekipa twórców „Krawca Niteczki” połączyła zabawne przygody, poezję, baśniowy świat i absurdalny humor w oryginalny spektakl, który obejrzeć można 15 oraz 29 października o godz. 16.

Bilety w cenie 22 zł do nabycia w kasie Teatru Ateneum.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Drodzy Czytelnicy! Dziękujemy Wam za nadesłane zdjęcia, na których prezentujecie, jak nasz portal inspiruje Was do rodzinnego spędzania czasu. Przeglądanie ich sprawiło nam dużo przyjemności. Cieszymy się, że tak licznie korzystacie z naszych przepisów kulinarnych, jeździcie do miejsc, które polecamy. Nie możemy nagrodzić wszystkich, ale wszystkim możemy dobrze życzyć i zaprosić do dalszego korzystania z naszej strony. Niektóre z prezentowanych zdjęć zdobyły nagrody główne - inne, choć nie wszystkie - wyróżnienia. Więcej o pakietach nagród przeczytacie tutaj. Dziękujemy, że jesteście z nami już 4 lata!

4. urodziny SilesiaDzieci - rozstrzygnięcie konkursu [ZDJĘCIA]