Przenieś się w czasie i poznaj średniowieczne historie

wtorek 17 października 2017
  • Spektakl pt. „Żółta ciżemka” będzie można obejrzeć w sobotę 21 października o godz. 11 i 13 (fot. mat. organizatora)
    Spektakl pt. „Żółta ciżemka” będzie można obejrzeć w sobotę 21 października o godz. 11 i 13 (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 21 października 2017
Gdzie: Mikołów
Podróż w czasie jest możliwa! Przekonają się o tym goście C.H. Auchan Mikołów, którzy w niedzielę 21 października wezmą udział w kolejnym przedstawieniu teatralnym z cyklu „Rodzinnych spotkań z teatrzykiem”.

Głównym bohaterem spektaklu „Żółta ciżemka” będzie Wawrzuś, żyjący w XV wieku młody chłopak, który marzy, żeby zostać rzeźbiarzem. Aby spełnić swoje marzenie, będzie musiał wyruszyć w podróż.  W jej trakcie przeżyje wiele przygód, m.in. będzie świadkiem kradzieży, a także wstąpi do cyrku, gdzie pozna sztukę kuglarstwa. Złe traktowanie przez przełożonych sprawi, że ucieknie do Krakowa, gdzie pozna królewskiego kronikarza Jana Długosza.

Czy królewskie miasto przybliży bohatera do wymarzonego zawodu? Czy chłopcu uda się odkryć w sobie prawdziwy talent i jak ostatecznie potoczą się jego losy? Tego będzie można dowiedzieć się podczas sobotniego spektaklu.

Spektakl w ramach cyklu „Rodzinnych spotkań z teatrzykiem” odbędzie się 21 października w C.H.  Auchan Mikołów (ul. Gliwickiej 3). Przedstawienie będzie odegrane dwukrotnie: o godz. 11 i 13. Wstęp wolny.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Drodzy Czytelnicy! Dziękujemy Wam za nadesłane zdjęcia, na których prezentujecie, jak nasz portal inspiruje Was do rodzinnego spędzania czasu. Przeglądanie ich sprawiło nam dużo przyjemności. Cieszymy się, że tak licznie korzystacie z naszych przepisów kulinarnych, jeździcie do miejsc, które polecamy. Nie możemy nagrodzić wszystkich, ale wszystkim możemy dobrze życzyć i zaprosić do dalszego korzystania z naszej strony. Niektóre z prezentowanych zdjęć zdobyły nagrody główne - inne, choć nie wszystkie - wyróżnienia. Więcej o pakietach nagród przeczytacie tutaj. Dziękujemy, że jesteście z nami już 4 lata!

4. urodziny SilesiaDzieci - rozstrzygnięcie konkursu [ZDJĘCIA]