Niezwykły lot Pirxa

środa 25 października 2017
  • Scena ze spektaklu "Niezwykły lot Pirxa" (fot. Bożena Nitka, Teatr Miejski w Gliwicach)
    Scena ze spektaklu "Niezwykły lot Pirxa" (fot. Bożena Nitka, Teatr Miejski w Gliwicach)
Kiedy: 
  • sobota 28 października 2017 - niedziela 29 października 2017
Gdzie: Gliwice
Teatr Miejski w Gliwicach wspólnie z Teatrem Papahema stworzył spektakl na podstawie „Opowieści o pilocie Pirxie”. Ta teatralna wyprawa w kosmos będzie mieć zaskakującą formę.

Zbiór dziesięciu opowiadań science-fiction o pilocie Pirxie autorstwa Stanisława Lema powstał prawie pięćdziesiąt lat temu. Mimo to, wciąż intryguje czytelników i artystów szukających odpowiedzi na pytania dotyczące relacji człowieka z maszyną.

Widzowie spektaklu zostaną zaproszeni na pokład rakiety, aby towarzyszyć Pirxowi w locie egzaminacyjnym, od którego zależeć będzie czy bohater zdobędzie uprawnienia pilota-kosmonauty. W przestrzeni kosmicznej czekają go nieprzewidziane przygody i perypetie, a do zdania egzaminu niezbędna będzie pomoc publiczności. Oprócz tytułowego bohatera kosmiczni podróżnicy poznają szereg zabawnych a czasem groźnych postaci z Ziemi i z Kosmosu.

Spektakl na motywach opowiadań Stanisława Lema oprócz żywego planu aktorskiego wykorzystuje rozmaite tradycyjne i nowatorskie środki wyrazu jak lalki czy multimedia i przeznaczony jest dla widzów od 8 roku życia.

"Niezwykły lot Pirxa" możecie zobaczyć 28 i 29 października o godz. 16 . Bilety w cenie 15/20 zł można zakupić on-line na stronie teatru. 

Kategoria: Wydarzenia