Koncert z wirtuozem organów i sopranistką

środa 1 listopada 2017
  • "Mamo, tato chodźmy na koncert" to bezpłatne wydarzenie dla dzieci od lat 6 wraz z opiekunami (fot. FB IPiUM Silesia)
    "Mamo, tato chodźmy na koncert" to bezpłatne wydarzenie dla dzieci od lat 6 wraz z opiekunami (fot. FB IPiUM Silesia)
Kiedy: 
  • niedziela 12 listopada 2017
Gdzie: Katowice
Koncerty z cyklu „Mamo, tato chodźmy na koncert!” to rodzinne wydarzenia organizowane przez Instytucję Promocji i Upowszechniania Muzyki Silesia. Dzięki nim macie okazję spędzić wspólnie czas przy dźwiękach muzyki na żywo, spotkać instrumentalistów i poznać tajniki muzycznego świata.

Najbliższy koncert z cyklu „Mamo, tato chodźmy na koncert” odbędzie 12 listopada o godz. 16 w Kaplicy Chrystusa Zbawiciela w Domu Katechetycznym przy Kościele Mariackim (pl. ks. E. Szramka 1). Miejsce nie jest przypadkowe, gdyż temat koncertu to „Co mi w duszy gra. Muzyka i sacrum”.

Dlaczego organy nazywamy królem instrumentów? Czy na organach można zagrać symfonię? Dlaczego najstarsza polska pieśń religijna „Bogurodzica” ma takie dziwne słowa? Co znaczy słowo „rota”? Na te wszystkie pytania poznacie odpowiedź w trakcie koncertu, na którym spotkacie się z wirtuozem organów prof. Julianem Gembalskim i znaną śląską sopranistką Elżbietą Grodzką-Łopuszyńską.

Będzie mnóstwo muzyki, rozmów i lekcja śpiewu. Nie zabraknie też muzycznych zgadywanek.

Koncert dla dzieci od lat 6 wraz z opiekunami. Bezpłatne wejściówki dostępne w biurze IPiUM „Silesia” (ul. 3 Maja 31 a) lub telefonicznie 32 258 90 49, 32 259 84 83. 

Kategoria: Wydarzenia