Pionek - rodzinne granie

środa 22 listopada 2017
  • "Pionek" to impreza, którą odwiedzają miłośnicy planszówek w każdym wieku (fot. mat. Pionek.org)
    "Pionek" to impreza, którą odwiedzają miłośnicy planszówek w każdym wieku (fot. mat. Pionek.org)
Kiedy: 
  • sobota 25 listopada 2017 - niedziela 26 listopada 2017
Gdzie: Zabrze
Uwielbiacie rodzinne gry planszowe? A może wydaje Wam się, że to nie dla Was? Bez względu na to jaki macie stosunek do gier powinniście wpaść na XXVIII edycję Pionka, gdzie każdy znajdzie idealną grę dla siebie.

XXVIII edycja Pionka, najstarszej imprezy w Polsce poświęconej grom planszowym, odbędzie się w dniach 25-26 listopada w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu, przy ulicy Matejki 6.

Impreza będzie trwać od 10 do 18, a odwiedzający będą mogli skorzystać z ogromnej biblioteki gier. To świetna okazja by poznać różne gry i dobrze się bawić. Poza popularnymi i lubianymi tytułami - na graczy czekać będzie możliwość wypróbowania nowości czołowych polskich wydawców. Osoby, które nie czują się pewnie w temacie gier mogą poprosić o pomoc animatora, który pomoże w rozgrywce lub wyjaśni wątpliwości.

W czasie Pionka zaplanowano także liczne konkursy z nagrodami, w których będą mogli wziąć udział zarówno fani planszówek, jak i osoby, które stawiają dopiero swoje pierwsze kroki w tym hobby. Zobaczycie jak wyglądają turnieje gier planszowych i będziecie mogli wziąć udział w licytacji nietypowych planszówek. Podczas imprezy będzie możliwość zakupienia używanych gier na specjalnej giełdzie oraz nowych egzemplarzy na stoiskach wydawców.

Wstęp na Pionek kosztuje 8 zł, ale dla rodziców z dziećmi przewidziano wejściówki rodzinne (rodzice + dowolna ilość dzieci) za 15 zł. Dodatkowe informacje znajdziecie na stronie wydarzenia.

Kategoria: Wydarzenia