Mikołajki w Fabryce Naukowców

środa 29 listopada 2017
  • Bezpłatne spotkanie i warsztaty z Mikołajem odbędą się 2-3 grudnia w Fabryce Naukowców (fot. mat. organizatora)
    Bezpłatne spotkanie i warsztaty z Mikołajem odbędą się 2-3 grudnia w Fabryce Naukowców (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 2 grudnia 2017 - niedziela 3 grudnia 2017
Mikołajki w atmosferze nauki i zabawy? Czemu nie! W weekend 2-3 grudnia w Katowicach i Gliwicach odbędą się warsztaty chemiczne, podczas których dzieci stworzą sztuczny śnieg, a także warsztaty budowania i programowania robotów z klocków LEGO i tworzenia gier komputerowych. Na dzieci czekać będzie też Święty Mikołaj.

Fabryka Naukowców już od 8 lat poprzez warsztaty z budowy robotów, programowania gier i chemii, rozwija w dzieciach pasję do nauk ścisłych. Warsztatom przyświeca idea nauki przez zabawę. Dzieci świetnie się bawią klockami, jednocześnie dzięki budowie i programowaniu robotów poznają podstawy konstrukcji maszyn, w praktyce zastosowanie zagadnień z matematyki, fizyki, mechaniki.

Spotkanie z Mikołajem, a także mnóstwo konkursów i gier oraz ciekawe warsztaty odbędą się 2 grudnia w godzinach 14-17 oraz 3 grudnia w godz. 9-17.30 w Fabryce Naukowców w Gliwicach (ul. Ziemowita 1), a także na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 14).

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc przyjmowane są rezerwacje za pośrednictwem formularza.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie Fabryki Naukowców.

Kategoria: Wydarzenia