Zapachniało piernikami w muzeum

poniedziałek 11 grudnia 2017
  • "Zapachniało piernikami" to tytuł warsztatów rodzinnych, które odbędą się w Muzeum Śląskim (fot. mat. organizatora)
    "Zapachniało piernikami" to tytuł warsztatów rodzinnych, które odbędą się w Muzeum Śląskim (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • wtorek 19 grudnia 2017
Gdzie: Katowice
Muzeum Śląskie zaprasza na rodzinne warsztaty „Zapachniało piernikami”. Polukrowane pierniki będzie można zabrać ze sobą, podobnie jak zdobytą wiedzę na temat protestanckich tradycji bożonarodzeniowych, o których opowie Marcina Goetza.

Jedna z legend głosi, że pierniki z wizerunkiem kościoła Pokoju w Świdnicy oraz portretem króla Gustawa XII miały być podziękowaniem i hołdem dla władcy złożonym mu przez świdnickich luteranów. Całe przedsięwzięcie zakończyło się jednak fiaskiem i król pierników nie otrzymał. Dlaczego? Te i inne ciekawostki związane z dolnośląskimi piernikami będzie można poznać podczas spotkania prowadzonego przez Marcina Goetza.

Opowieściom będzie towarzyszyło wspólne lukrowanie pierników. Uczestnicy będą mogli zabrać ze sobą do domu osobiście ozdobiony smakołyk, który posłużyć może również jako ozdoba choinkowa. Wydarzenie towarzyszy wystawie „Wszystko osiąga się przez nadzieję… Kulturowe dziedzictwo Reformacji na Śląsku”.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 19 grudnia 2017 r. w czterech turach: o godz. 16, 17, 18 i 19 w siedzibie Muzeum Śląskiego w Strefie Kultury (ul. T. Dobrowolskiego 1).

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 32 21 30 870.

Więcej informacji znajduje się na profilu wydarzenia na Facebooku.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także


Na mikołajki obdarowujemy się zwykle drobnymi upominkami. O wiele większym wyzwaniem jest Boże Narodzenie, kiedy pod choinką każdy oczekuje konkretnych prezentów. Sporządziliśmy listę tych najciekawszych. Wśród naszych propozycji są wyłącznie najwyższej jakości, niebanalne polskie produkty: zabawki, ubrania, gadżety, książki. Zobaczcie, jakie "perełki" znaleźliśmy.
 

Top 50 – najlepsze prezenty pod choinkę