Kayah na jarmarku bożonarodzeniowym

środa 13 grudnia 2017
  • Tegoroczny Tyski Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa 4 dni (fot. Michał Janusiński)
    Tegoroczny Tyski Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa 4 dni (fot. Michał Janusiński)
Kiedy: 
  • czwartek 14 grudnia 2017 - niedziela 17 grudnia 2017
Gdzie: Tychy
Pokazy kulinarne, koncerty, pokazy świetlne, a przede wszystkim niepowtarzalna atmosfera jarmarku, co roku przyciągają do Tychów mieszkańców z różnych stron województwa śląskiego. 9. Tyski Jarmark Bożonarodzeniowy rusza w czwartek 14 grudnia. Swoim występem uświetni go Kayah.

Jarmark potrwa 4 dni, do niedzieli 17 grudnia.  Rozpocznie go o godz. 16 program interakcyjny z Fabryką Kultury „Renifer i Bałwanek w poszukiwaniu Mikołaja”.  O godz. 17.15 wstąpi Honeycomb Trio, a po nich (ok.19.00) dobrze znany tyskiej publiczności God's Property z zespołem.

Drugiego dnia jarmarku o godz. 15 dzieci będą mogły zobaczyć  spektakl „O jednym utopcu, który nie lubił śniegu” w wykonaniu Lufcika na korbkę, a potem wziąć udział w warsztatach manualnych zdobienia świątecznych pierników z Natural Bake Crafters & Dekorka. O gdzo. 17.15 zaplanowano koncert Szkoły Muzycznej w Tychach, a pół godziny później koncert Ogniska Muzycznego. O 19 na scenie pojawi się zespół Turnioki, a drugi dzień jarmarku zakończy pokaz Lightshow: „PRISMA LIGHT” w wykonaniu Teatru Nam-Tara Fire&Pyro Performance (ok. 20.40). 

Trzeciego dnia jarmarku na spektakl dla dzieci „Mikołajki – Zapominajki” oraz spotkanie z Mikołajem – w wykonaniu Teatru w Ruchu organizatorzy zapraszają od godz. 14.15.  Na głodnych od 15 będzie czekała Wielka Patelnia z Kuźnią Dobrego Smaku, a od 17.15 przedsmak Tyskich Wieczorów Kolędowych: „Kędyż Go szukać. Pastorałki z gwiazdami” w wykonaniu: Magdaleny Piotrowskiej, Anny Sokołowskiej, Dariusza Kordka, Przemysława Branny, Łukasza Lecha . O godz. 19.00 na scenie pojawi się legenda polskiego rocka – zespół Skaldowie, a wieczór zakończy pokaz Fireshow: „Indigo” w wykonaniu Teatru NAM-TARA (godz. 20.40).

W niedzielę, ostatniego dnia jarmarku od 14 na program interaktywny z suchym lodem zaprasza dzieci Teatr Trip. O 15.30 mistrzowski pokaz kulinarny, a dwie godziny później odbędzie się ogłoszenie wyników Tyskiego Banku Kultury. O 19 na scenie pojawi się gwiazda wieczoru –Kayah. Kilka minut wcześniej życzenia świąteczne wszystkim zebranym na Placu Baczyńskiego złoży prezydent Tychów i jego zastępcy.

Jarmark to także doskonała okazja do zrobienia świątecznych zakupów - ozdoby świąteczne i choinkowe, bombki będzie można znaleźć w jarmarkowych domkach. Sprzedawane będą także wina, korzenne i miodowe piwa, miody pitne, aromatyczne wyroby wędliniarskie, pachnące pierniki, sycące sery, konfitury i czekolady, a także chleby i ciasta.

Wstęp na jarmark jest bezpłatny.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także


Na mikołajki obdarowujemy się zwykle drobnymi upominkami. O wiele większym wyzwaniem jest Boże Narodzenie, kiedy pod choinką każdy oczekuje konkretnych prezentów. Sporządziliśmy listę tych najciekawszych. Wśród naszych propozycji są wyłącznie najwyższej jakości, niebanalne polskie produkty: zabawki, ubrania, gadżety, książki. Zobaczcie, jakie "perełki" znaleźliśmy.
 

Top 50 – najlepsze prezenty pod choinkę