Ferie z Harleyem Davidsonem

czwartek 11 stycznia 2018
  • Każde zajęcia będą kończyć się mini sesją zdjęciową z motocyklami (fot. mat. Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA))
    Każde zajęcia będą kończyć się mini sesją zdjęciową z motocyklami (fot. mat. Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA))
Kiedy: 
  • poniedziałek 29 stycznia 2018 - piątek 9 lutego 2018
Gdzie: Katowice
Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA organizuje w okresie ferii zimowych zajęcia towarzyszące wystawie „Legenda Harley Davidson”. Najmłodsi zobaczą kilkanaście zabytkowych amerykańskich motocykli, poznają ich historie i wiele innych ciekawostek. Po każdym spotkaniu sesja zdjęciowa z motocyklem.

„Motocyklowe opowieści – na motorze poznajemy zasady ruchu drogowego” - to zajęcia skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym. Poprowadzi je animator w stroju motocyklowym, zaprezentuje ekspozycję zabytkowych motocykli i opowie o zasadach zachowania w ruchu drogowym.

„Harleyem w wielki świat – na motorze poznajemy ludzi i zwierzęta” – to tytuł warsztatów skierowanych do dzieci w wieku 6-9 lat. Podobnie, jak w przypadku zajęć dla przedszkolaków, i tu animator w stroju motocyklowym oprowadzi po wystawie. Tym razem opowie o trasach wypraw motocyklowych, dzięki czemu dzieci poznają i utrwalą sobie nazwy egzotycznych zwierząt i dalekich krajów.  

„Harleyem w wielki świat – na motorze poznajemy kontynenty” - to zajęcia przyrodnicze dla dzieci w wieku 10-12 lat. Uczestnicy warsztatów zwiedzą ekspozycję zabytkowych motocykli, a następnie poprzez opowieści o trasach wypraw poznają i utrwalą nazwy kontynentów oraz ich charakterystykę.

Zajęcia odbędą się 29 i 30 stycznia oraz 1, 2, 5, 6, 7, 8 i 9 lutego o godz. 10. Czas trwania – 1 godzina. Wszystkie spotkania kończy mini sesja zdjęciowa z motocyklami. Bilet są w cenie 15 zł od osoby. Obowiązują wcześniejsze zapisy:  727 600 186, walcownia@muzeatechniki.pl.

Warto zapisać pociechę na powyższe warsztaty, bo to także świetna okazja, by zwiedzić Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA i wspomnianą wystawę klasyków motoryzacji.

Muzeum mieści się w Katowicach, przy ul. 11 listopada.

Na naszym portalu będzie można wygrać podwójne wejściówki (dziecko + opiekun) na zajęcia w Walcowni, które odbędą się 9 lutego o godz. 10. Zapraszamy do działu Konkursy.

Kategoria: Wydarzenia