Pchły tańczące w klawesynie i ekologiczny Kopciuszek

piątek 12 stycznia 2018
Patronat silesiadzieci.pl
Kiedy: 
  • sobota 20 stycznia 2018
Gdzie: Tychy
W ramach projektu Strefa Dziecka, który objęliśmy patronatem, wiele ciekawych warsztatów, spotkań i spektakli dla dzieci odbędzie się w tym roku. Pierwsze z nich już 20 stycznia. Będzie muzycznie i ekologicznie.

W krainę muzyki wprowadzi najmłodszych Zdzisław Smucerowicz. Tym razem spotkanie będzie zatytułowane „Pchły tańczące w klawesynie”. To projekt edukacyjny dla dzieci w wieku od 4 lat, ukierunkowany  na prezentację różnorodnych gatunków muzycznych. Podczas zajęć dzieci poznają sylwetki i twórczość kompozytorów, spotkają też gościa specjalnego i jego instrument.
Warsztaty odbędą się w Pasażu Kultury Andromeda 20 stycznia o godz. 11. Wstęp wolny! Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem tel. 32 227 36 16 lub mailem: paulina.swiatkowska@teatrmaly.tychy.pl.  

Tego samego dnia o godz. 17 na deskach Teatru Małego w Tychach wystąpi gościnnie Teatr Kultureska z przedstawieniem pt. „Zielony Kopciuszek”. To spektakl muzyczny, który dzięki licznym piosenkom i animacjom przeniesie dzieci w świat baśni o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znały. Przedstawienie ma charakter bajki ekologicznej – przypomina najmłodszym, jak ważny jest szacunek do przyrody, a także uczy jak o nią dbać. Utrwala i poszerza wiedzę na temat zasad segregacji odpadów i właściwego gospodarowania nimi. Podkreśla też, jak ważna jest ochrona powietrza, ukazuje negatywne skutki palenia śmieci w domowych paleniskach czy ogrzewania domów węglem. Zachęca do walki z problemem zanieczyszczeń powietrza.
Przedstawienie adresowane jest do dzieci w wieku 3-11 lat. Bilety z cenie: 18 i 22 zł dostępne są w kasie Teatru. Bilety można zarezerwować dzwoniąc pod numer tel. 32 227 20 67 w. 27 lub na ticketportal.pl.

Kategoria: Wydarzenia