Mały Sputnik w Kinie Kosmos

czwartek 1 lutego 2018
  • Mały Sputnik to świetna okazja, żeby zaprezentować dzieciom kino zza wschodniej granicy (fot. mat. organizatora)
    Mały Sputnik to świetna okazja, żeby zaprezentować dzieciom kino zza wschodniej granicy (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 11 lutego 2018
  • niedziela 18 lutego 2018
Gdzie: Katowice
Jak co roku w lutym nad kino Kosmos nadlatuje Sputnik z zestawem wybranych filmów z Festiwalu Filmów Rosyjskich. W tym roku z tej okazji nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych widzów – w ramach Małego Sputnika odbędą się pokazy rosyjskich bajek.
Filmy dla najmłodszych wyświetlane będą w dwie niedziele – 11 i 18 lutego. Seanse rozpoczynają się o godz. 15.30.
 
Program:
 
11.02, godz. 15.30
MIŚ PUSZATEK
 
Film jest adaptacją rosyjskiej wersji przygód Kubusia Puchatka autorstwa Borisa Zachodera. Rosyjski Kubuś, podobnie jego zagraniczny kolega, uwielbia miód, przyjaźni się z Prosiaczkiem, Królikiem oraz Kłapouchym i mieszka w Stumilowym Lesie. Jest wiecznym optymistą, poetą i filozofem, a także autorem wielu genialnych cytatów.
 
18.02, godz. 15.30
CYKL FILMÓW WLADIMIRA POPOWA
 
TROJE Z PROSTOKWASZYNA
film animowany, ZSRR, 1978, reż. Władimir Popow, 19 min
Żył sobie chłopiec o przezwisku Wujek Fiodor, który bardzo lubił zwierzęta. Jednak jego rodzice nawet nie chcieli słyszeć o tym, żeby w ich mieszkaniu pojawił się jakiś czworonóg. Dlatego Wujek Fiodor i jego nowi przyjaciele, kot Matroskin i psiak Szarik, musieli pojechać do wsi Prostokwaszyno.
 
WAKACJE W PROSTOKWASZYNIE
film animowany, ZSRR, 1980, reż. Władimir Popow, 19 min
Fiodor nie chce wyjeżdżać na wakacje do Soczi, więc spędza lato w Prostokwaszynie. Towarzyszą mu wierni przyjaciele, kot Matroskin i pies Szarik. Matroskin jest zadowolony z nowego nabytku – krowy Murki, która dostarcza dużo mleka, oraz z narodzin jej cielątka o imieniu Gawriusza. Z kolei pies Szarik odkrył nowe hobby – fotografowanie dzikiej przyrody.
 
ZIMA W PROSTOKWASZYNIE
film animowany, ZSRR, 1984, reż. Władimir Popow, 16 min
Pies Szarik potrzebuje butów na zimę. Kiedy zamiast solidnego obuwia wybiera modne i drogie trampki, jego przyjaciel kot Matroskin otwarcie mówi mu, co myśli o tak nietrafionym zakupie. Obaj obrażają się i przestają ze sobą rozmawiać. Tymczasem Fiodor i jego tata wybierają się do nich z noworoczną wizytą. Po drodze ich śnieżny pojazd grzęźnie w zaspie. Mieszkańcy Prostokwaszyna wyruszają z pomocą.
 
Szegóły dotyczące festiwalu znajdują się na stronie internetowej Kina Kosmos.
 
Kategoria: Wydarzenia