O zabawie na poważnie

piątek 9 marca 2018
  • Zabawa to bardzo istotny element w życiu dziecka (fot. pixabay)
    Zabawa to bardzo istotny element w życiu dziecka (fot. pixabay)
Kiedy: 
  • środa 14 marca 2018
Choć rola zabawy jest często bagatelizowana przez rodziców, ma bardzo duży wkład w życie młodego człowieka. Zwłaszcza ta artystyczna – o jej roli będzie można posłuchać 14 marca w Pałacu Kultury Zagłębia.

„Artystyczna zabawa w życiu dziecka” to wykład połączony z panelem dyskusyjnym, adresowany zarówno do rodziców, jak i pedagogów pracujących z małymi dziećmi. Poprowadzi go Maja Szwedzińska - trener sensoplastyki i arteterapii, st. specjalista ds. edukacji artystycznej PKZ. Uczestnicy prelekcji będą mogli zapoznać się z pracowniami artystycznymi PKZ wyposażonymi w specjalistyczne narzędzia do pracy z maluchami m.in. podłogę interaktywną.

Spotkanie jest częścią Festiwalu Nauki, którego celem jest przybliżenie tematyki badań naukowych, osiągnięć i odkryć. Festiwalowi towarzyszą różnorodne dodatkowe inicjatywy takie jak spektakle, wystawy, koncerty czy pokazy filmowe, a zajęcia kierowane są zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Szczegóły tego wydarzenia dostępne są pod linkiem

Wstęp na wykład jest bezpłatny, spotkanie odbędzie się 14 marca o godz. 15 w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej przy Pl. Wolności 1, w sali konferencyjnej nr 218 na I piętrze.

 

Kategoria: Wydarzenia