Dzień Wiosny w Śląskim Ogrodzie Botanicznym

środa 14 marca 2018
  • Miejmy nadzieję, że uczestnicy spotkania odnajdą wyczekiwaną przez wszystkich wiosnę (fot. pixabay)
    Miejmy nadzieję, że uczestnicy spotkania odnajdą wyczekiwaną przez wszystkich wiosnę (fot. pixabay)
Kiedy: 
  • niedziela 25 marca 2018
Gdzie: Radzionków
Rodzinne podziwianie przyrody to nie tylko świetna okazja do nauki, ale też miły sposób wspólnego spędzenia czasu. Miłośników natury i poszukiwaczy wiosny nie powinno zabraknąć na Dniu Wiosny organizowanym przez Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie.

Dzień Wiosny to pierwsza w tym roku impreza z cyklu rodzinno-przyrodniczych spotkań pn. "Śląski Kalendarz Ekologiczny".  Organizatorzy zaplanowali mnóstwo atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. W planach jest m.in. kącik ogrodniczy z poradami, poszukiwania wiosny, zwiedzanie ogrodu z przewodnikiem, warsztaty mikroskopowe oraz laboratoryjne, harcerska gra terenowa, strefa aktywności artystycznej, strefa gier planszowych, kiermasz rękodzieła, mała gastronomię oraz kawiarenka. Nie zabraknie edukacji i konkursów z nagrodami, a dla najmłodszych przewidziano niespodziankę - poszukiwanie "wielkanocnego zajączka". Dorośli będą mogli otrzymać sadzonki starych odmian jabłoni.

Spotkanie odbędzie się 25 marca w godz. 12-18 w Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej w Radzionkowie przy ul. Księżogórskiej 90a. Wstęp wolny. 

Impreza odbędzie się również w razie niepogody. Szczegóły znaleźć można pod linkiem.

Kategoria: Wydarzenia