Rodzinny piknik rakietowy

środa 4 kwietnia 2018
  • Piknik to jedna z ostatnich okazji, by odwiedzić Planetarium przed modernizacją (fot. pixabay)
    Piknik to jedna z ostatnich okazji, by odwiedzić Planetarium przed modernizacją (fot. pixabay)
Kiedy: 
  • niedziela 15 kwietnia 2018
Gdzie: Chorzów
Już po raz piąty Planetarium Śląskie zaprasza na rodzinny piknik rakietowy. To impreza, która z roku na rok gromadzi w Parku Śląskim coraz większe grono miłośników astronautyki i lotów kosmicznych.

Na dziedzińcu Planetarium 15 kwietnia od godz. 10 pojawią się różne rodzaje rakiet. Będą rakiety napędzane paliwem stałym, które potrafią osiągnąć wysokość kilkuset metrów, ale także rakiety na wodę, które będzie można samodzielnie wypuścić w powietrze. W tym roku na pikniku pojawi się także pneumatyczna wyrzutnia rakiet, które najmłodsi będą samodzielnie montować i ozdabiać. Tradycyjnie można się spodziewać grawitacyjnego symulatora lądowania promu kosmicznego. Udział w imprezie zapowiedział również Śląski Klub Fantastyki. Po mocnych wrażeniach miłośnicy kosmosu będą mogli posilić się wojskową grochówką.

Ponieważ w grudniu będziemy obchodzić 50. rocznicę pierwszego załogowego lotu wokół Księżyca, w czasie tegorocznego pikniku Planetarium Śląskie zaprezentuje na sztucznym niebie pokazy związane ze Srebrnym Globem. O godzinie 11 podczas seansu „Przy ulicy Astronomów” najmłodsi widzowie będą mogli przekonać się, czy rzeczywiście tarcza Księżyca przypomina ludzką twarz. O godz. 13 na Księżyc zaproszą dzieci Pan Twardowski i jego przyjaciel Kogut. Dwie godziny później nieco starsi widzowie będą mogli odbyć podróż statkiem kosmicznym Apollo 11 w ramach pokazu „Wokół Księżyca”, natomiast o godz. 17 będzie można posłuchać o wyścigu technologicznym pomiędzy Związkiem Radzieckim a USA, który doprowadził Amerykanów do lądowania na Księżycu.

Będzie to ostatni piknik rakietowy przed modernizacją i rozbudową Planetarium Śląskiego, która rozpocznie się w czerwcu i potrwa do końca 2020 roku.

Kategoria: Wydarzenia