Basia na wielkim ekranie

poniedziałek 9 kwietnia 2018
  • Przygody Basi oglądane na dużym ekranie to świetna rozrywka dla małych i dużych (fot. mat. organizatora)
    Przygody Basi oglądane na dużym ekranie to świetna rozrywka dla małych i dużych (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 15 kwietnia 2018
Gdzie: Katowice
Znacie Basię? Jeśli tak, nasza zapowiedź Was ucieszy. A jeśli jeszcze nie mieliście okazji do spotkania z tą wyjątkową dziewczynką, seans w Kinie Kosmos to świetna okazja, by to nadrobić.
Basia to wyjątkowo rezolutna 5-latka, dobrze znana wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Każdy odcinek uczy dzieci czegoś o dorosłych, ale i dorosłych czegoś o dzieciach. Serial zabiera nas do radosnego świata dziewczynki, która codziennie uczy się czegoś nowego.Twórcy zachowali styl rysunków i poczucie humoru charakterystyczne dla książek o Basi. W programie odcinki: Basia i biwak; Basia i Anielka; Basia i Dziadkowie; Basia i upał w ZOO; Basia i nowy braciszek.
 
Basia i upał w zoo - Basia chciała iść na rolki, ale tata stwierdził, że jest na to za gorąco, dlatego jadą do zoo. Dziewczynka liczy, że uda jej się przywieść stamtąd zwierzątko.
Basia i Anielka - Basia lubi chodzić do przedszkola, ale jeszcze bardziej kocha zabawę na placu zabaw. Niestety pada, a ona musi się bawić z Anielą, która nie jest zbytnio rozrywkowa.
Czy dziewczynki przypadną sobie do gustu?
Basia i nowy braciszek - Basia wyczekuje powrotu rodziców z nowym braciszkiem, jednak po ich przyjeździe do domu wszystko się zmienia. Okazuje się, że mama nie ma dla niej czasu.
Basia i biwak - Basia na wakacjach pod namiotem poznaje przyrodę i zdobywa kolejne sprawności.
Basia i dziadkowie - Kiedy Basia leży chora w łóżku i jest zmartwiona, bo nie może odwiedzić dziadków, to oni przyjeżdżają do niej z wizytą. Dziadek Henryk zaradza na nudę.
 
Przed seansem można też wpaść do mieszczącej się w kinie Galerii Przed Seansem, by poczytać i pooglądać którąś z książek o przygodach Basi.
 
Seans odbędzie się w niedzielę, 15 kwietnia, o godz. 15.30 w cyklu Filmowe Popołudnie dla Dzieci w katowickim Kinie Kosmos przy ul. Sokolskiej 66. Bilety wstępu w cenie 8 zł. Wkrótce w zakładce Konkursy znajdziecie zabawę, w której będzie można wygrać wejściówki na seans.

 

Kategoria: Wydarzenia