"Takie sobie bajeczki" odkrywają Afrykę

środa 11 kwietnia 2018
  • Różnorodne techniki teatralne zapewniają najmłodszym niezapomniane przeżycia (fot. Teatr Gry i Ludzie)
    Różnorodne techniki teatralne zapewniają najmłodszym niezapomniane przeżycia (fot. Teatr Gry i Ludzie)
Kiedy: 
  • niedziela 15 kwietnia 2018
Gdzie: Katowice
Afrykański ląd kryje przed nami wiele tajemnic. Bo jak wyjaśnić dlaczego lampart ma cętki, po co słoniowi taki długi nos, a nosorożec ma pomarszczoną skórę? Teatr Gry i Ludzie postanowił wyjaśnić niektóre zagadki i w najbliższą niedzielę podzieli się swoimi odkryciami z młodą widownią.

 Troje poszukiwaczy skarbów znajduje na pustyni tajemniczą księgę. Otwierając jej stronice ożywiają kolejne bajki. Pierwsza z nich opowiada o tym, jak lampart dostał plam na skórze, a poszczególne zwierzęta nabrały swoich kolorów. Druga opowieść to historia z morałem. Jej bohaterem jest złośliwy i źle wychowany nosorożec, który został ukarany przez sprytnego Persa, skutkiem czego po dziś dzień ma pomarszczoną skórę. Z kolei trzecia i ostatnia historia to pogodna historyjka o tym, że ciekawość popłaca oraz skąd i po co słoniowi długi nos.

Dzięki zastosowaniu różnorodnych środków artystycznego wyrazu - lalek mimicznych czy techniki marionetkowych - oraz egzotycznej muzyki afrykańskiej, mali widzowie przeniosą się w wyjątkowy, afrykański świat, a samą wyprawę zapamiętają na długo. Tak jak płynący ze wszystkich historii wspólny morał - książka jest najcenniejszym skarbem, który pozwala pokonywać dalekie odległości bez konieczności opuszczania ulubionego fotela.

Wyprawę na czarny ląd organizuje Teatr Gry i Ludzie, a ekspedycja rusza w najbliższą niedzielę, 15 kwietnia, o godz. 16. Szczegóły na stronie teatru.

 

 

 

Kategoria: Wydarzenia