Do teatru za 300 groszy

środa 9 maja 2018
  • 300 groszy to symboliczna cena biletu, który kupimy w teatrach biorących udział w akcji Dnia Teatru Publicznego (fot. mat. organizatora)
    300 groszy to symboliczna cena biletu, który kupimy w teatrach biorących udział w akcji Dnia Teatru Publicznego (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 12 maja 2018
12 maja to Dzień Teatru Publicznego oraz początek towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 300 groszy”. W tym dniu teatry biorące udział w akcji oferują bilety na wybrane spektakle w tej wyjątkowo niskiej cenie. Zobaczcie, jakie spektakle można obejrzeć w ramach akcji w naszym regionie.

W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za grosze” weźmie udział 100 teatrów publicznych z 39 polskich miast. Sprzedaż biletów – prowadzona tylko w kasach – rozpocznie się 12 maja, ale spektakle będą grane przez cały tydzień – aż do 19 maja. Więcej o tym przedsięwzięciu przeczytacie na jego stronie.

Symbolicznym zakończeniem tygodniowego święta będzie - podobnie jak było to w latach ubiegłych - zaproszenie widzów do wspólnego teatralnego spacerowania w ramach projektu „Spacerowników teatralnych”. Proponowane trasy spacerów mają zachęcać mieszkańców poprzez swoją niekonwencjonalną i atrakcyjną formułę do zwiedzania i poznawania teatralnej – a tym samym kulturalnej – historii miast. O reginalnych spacerownikach napiszemy już wkrótce, a tymczasem zobaczcie co, gdzie i kiedy będzie grane za symboliczne 3 zł.

Teatr Mały, Tychy

ul. Hlonda 1, 12 maja, godz. 16

W Dolinie Muminków 
Przedstawienie przypomni znane wielu pokoleniom przygody mieszkańców niezwykłej doliny. Właśnie przyszedł czas przebudzenia się z zimowego snu. Tego dnia w domu Muminka zjawili się serdeczni przyjaciele rodziny, ale także goście, którzy – jak się okazuje – nie zawsze mają dobre zamiary. I pewnie to byłby zwykły dzień spędzony na zabawach przed domem, gdyby nie pewien tajemniczy kapelusz, który spadł z nieba… lub nie wiadomo skąd.
Spektakl dla dzieci od lat 4.

Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana, Będzin

ul. Teatralna 4, 12 maja, godz. 9

Kot w butach
Najnowszy spektakl familijny w reżyserii Jakuba Kasprzaka to baśniowa uczta dla małych i dużych. Oczarowani oszałamiającym, w pełni wierszowanym tekstem wraz z Kotem w Butach (w tej roli zjawiskowa Sara Lech) wyruszą w zapierającą dech podróż. Zaprowadzi ich ona od ubożuchnego młyna, przez mroczną wieżę czarnoksiężnika aż po chwałę, bogactwo i szmaragdowy splendor królewskiego tronu. Zespół Teatru Dormana porwie widzów w wir szaleńczej przygody, której tylko najdzielniejsi stawią czoła. Spektakl pełen przewrotnych choreografii, magicznej scenografii Barbary Matei, z piękną muzyką Pawła Jeleniewskiego.

Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum, Katowice

ul. Świętego Jana 10, 12 maja 11.30

Piaskowy Wilk

Urokliwe, niezwykle zabawne i pełne fantazji przygody bohaterki Karusi i wymyślonego przez nią przyjaciela – Piaskowego Wilka, który w mądry, pozbawiony moralizatorstwa sposób pomaga dziewczynce odkrywać świat – adresowane są do widzów w wieku szkolnym, ale powinni je obejrzeć również rodzice. Ta familijna propozycja pozwala bowiem przypomnieć sobie własne dorastanie i związane z nim rozterki. Przede wszystkim jednak, zwracając uwagę na odmienność postrzegania świata przez dzieci i dorosłych, podkreśla konieczność podejmowania prób wzajemnego zrozumienia się i porozumienia.

Kategoria: Wydarzenia